منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
سه شنبه
1399
آبان
6
 

حاضرین در سایت

ما 41 مهمان آنلاین داریم
اداره کل امور عشایر استان کرمان
نهاده های دامی با قیمت مناسب جهت عرضه به عشایر در اختیار تشکلهای عشایری قرار میگیرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 08:36

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان در تاریخ 99/7/27 جلسه ی مشترکی فی مابین اداره کل امور عشایر استان کرمان و شرکت پشتیبانی امور دام تشکیل شد.

در این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات عشایر گفتگو شد و مصوب گردید تامین نهاده های دامی با مقدار کافی و قیمت مناسب جهت عرضه به عشایر در اختیار اتحادیه عشایری و شرکتهای تعاونی عشایر در شهرستانها قرار گیرد.

همچنین در این جلسه مقرر گردید با توجه به شروع فصل کوچ و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا در بازار ،جهت خرید بیش از 60000 دام پروار شده و دام حذفی عشایر با قیمت مناسب مساعدت لازم از سوی شرکت پشتیبانی امور دام صورت پذیرد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 19:27
 
بازدید مدیر کل امور عشایر استان کرمان و مدیر کل امور عشایر استان هرمزگان از مناطق عشایری حاجی آباد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 05:50

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان در تاریخ کرمان 99/7/28  مهندس نیکزادی مدیرکل امور عشایر استان کرمان به همراه مهندس سالاری مدیر کل امور عشایر استان هرمزگان و هیئت همراه از مناطق  عشایری شهرستان حاجی آباد بازدید نمودند و با عشایری که طی چند روز اخیر از مناطق عشایری سیرجان به این منطقه کوچ کرده بودند دیداری داشتند و با آنها در مورد مسائل و مشکلاتشان بحث و گفتگو نمودند.

در این بازدید با توجه به هماهنگیهایی که با مدیر کل امور عشایر استان هرمزگان صورت گرفت مقرر شد جهت رفع مشکلاتی که در تامین آب و نهاده های دامی وجود دارد ، این خدمات بصورت مستمر توسط اداره کل امور عشایر استان هرمزگان به عشایر ارائه گردد.

این در حالیست که سالانه 800 خانوار عشایری از مناطق ییلاقی استان کرمان به جنوب و استان هرمزگان کوچ میکنند.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 29 مهر 1399 ساعت 09:10
 
به مناسبت روز ملی روستا و عشایر 10 پروژه با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد تومان در مناطق عشایری شمال استان کرمان افتتاح می شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 15 مهر 1399 ساعت 06:48

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان ،مدیرکل امور عشایر استان کرمان  از افتتاح 10 پروژه از محل اعتبارات ملی در سطح استان با اعتباری به مبلغ 6 میلیارد تومان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در ماه جاری در مناطق عشایری شمال استان کرمان خبر داد.

رضا نیکزادی در جمع خبرنگاران به مناسب روز عشایر بیان داشت: پیش بینی می شود با افتتاح این طرح ها حدود 700 خانوار از آب شرب بهداشتی بهره مند گردند و شبکه آب آشامیدنی جایگزین آبرسانی سیار می شود.
وی در ادامه رسانه ها را زبان گویای مردم و مسئولان دانست و گفت: مدیران در کنار رسانه ها و رسانه ها در کنار مسئولان می توانند اهداف توسعه ای را پیش ببرند و  طبیعتا ما از هر چیز که بتوانیم در جهت رشد و توسعه مردم خصوصا قشر عشایر قدم برداریم استقبال خواهیم کرد.

نیکزادی با اشاره به اینکه بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده تقریبا کمترین ابتلا به بیماری کوید ۱۹ در بین عشایر گزارش شده است گفت: امسال از امکانات سپاه استفاده کردیم و بخشی از دام عشایر را در کوچ بهاره ب صورت مکانیزه کوچ دادیم و در کوچ پاییزه نیز این امر در دستور کار قرار گرفته است و نیز با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل دامپزشکی استان اقدامات مسمر ثمری در رابطه با  بهداشت خانوار و دام عشایر علی الخصوص در دوران ویروس کرونا اجرا گردیده است.

وی با توجه به انجام نشدن مراسمات حج و ماه محرم گفت: تعدادی دام آماده عرضه است اما با این قیمت ها نمیتوان فروش را انجام داد و باید قیمت تضمینی همانند سایر محصولات کشاورزی برای گوشت در نظر گرفته شود.
مدیرکل عشایری شمال استان کرمان امید به زندگی را در بین عشایر از سایر جوامع  بالاتر دانست و گفت: قریب به اتفاق روستا و عشایر بیمه هستند امابیمه عشایر بالای ۵۵ سال را بیمه نمی کند، ما پیشنهاد می کنیم سن ۵۵ سال حداقل به ۶۵ سال افزایش پیدا کند .
این مسئول با اعلام این مطلب که حداکثر 60 درصد عشایر دارای مجوز چرا هستند و به افراد بالای ۴۰ سال کارت چرای دام تعلق می‌گیرد گفت: بعضی از افراد زیر ۴۰ سال واجد شرایط هستند تا بتوانند این کارت را داشته باشند.

مدیرکل عشایر شمال استان کرمان جامعه عشایری را یک واقعیت اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: این جامعه دارای ساختاری تاریخی است که توجه ویژه به این جامعه می تواند تاثیرپذیری مثبتی را در ابعاد دیگر به وجود آورد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 15 مهر 1399 ساعت 07:17
 
توزیع 1500 بسته مومنانه در بین عشایر شمال استان کرمان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 16 مهر 1399 ساعت 08:56

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان در تاریخ 15 مهر 99 مهندس نیکزادی مدیر کل امور عشایر استان کرمان و هیئت همراه طی سفری که به شهرستانهای بافت و رابر داشتند بمناسبت روز ملی روستا و عشایر به دیدار خانواده های شهدای عشایر رفتند و در مراسم بزرگداشت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی که در زادگاه ایشان برگزار گردید حضور یافتند و یاد و خاطره آن شهید پر افتخار را گرامی داشتند. در این سفر نشستی با فرمانده بسیج عشایری استان و شهرستانهای بافت و رابر و امام جمعه رابر برگزار گردید که  مدیرکل امور عشایر استان کرمان  با  توجه به لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مناطق عشایری ،بر لزوم کوچ مکانیزه تاکید بسیار داشتند. و همچنین اعزام اکیپهای سیار بهداشتی به مناطق عشایری در دستور کار قرار گرفت.تا کنون  1500 بسته مومنانه در بین عشایر شمال استان توزیع گردیده است.

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 27 مهر 1399 ساعت 06:41
 
اجرای طرحهای اشتغالزایی در مناطق عشایری مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 12 مهر 1399 ساعت 03:59

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان در تاریخ ۹۹/۷/۶ مدیران کل امور عشایر شمال و جنوب استان کرمان در جلسه ای که با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان جناب آقای علیدادی سلیمانی در محل دفتر ایشان برگزار گردید حضور بهم رساندند و در خصوص طرحهای اشتغالزایی در مناطق عشایری به بحث و گفتگو نشستند.
نیکزادی مدیرکل امور عشایر استان کرمان با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته ای جهت بررسی طرحهای اشتغالزایی عشایر گفت :  اجرای طرحهای جمع آوری گیاهان دارویی، پروار بندی دام، توسعه پرورش زنبور عسل ،صنایع دستی  و گردشگری  در مناطق عشایری در جهت بهبود معیشت خانوار عشایر و اشتغالزایی زنان و جوانان عشایر  میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

آخرین بروز رسانی در شنبه, 12 مهر 1399 ساعت 04:00
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 225

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان