منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
دوشنبه
1399
اسفند
18
 

حاضرین در سایت

ما 46 مهمان آنلاین داریم
رئیس سازمان امور عشایر ايران خبر داد: اختصاص 27 ميليارد تومان برای آبرسانی به عشاير از سوي دولت مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 03:40

 

رئیس سازمان امور عشایر ايران گفت: طبق مصوبه دولت 27 میلیارد تومان اعتبار نقدی برای آبرسانی به عشایر كشور اختصاص یافته که سهم استان کرمان از این مبلغ شش میلیارد تومان است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران، کرمعلی قندالی روز چهارشنبه در شورای عشایری استان کرمان اظهار داشت: در حوزه تجهیزات تا پایان امسال برای عشاير کرمان 20 وسیله نقلیه از جمله تانکرهای آبرسان و خودروهای کمک دار تامین شده و به همین میزان نیز این استان برای تامین وسایل نقلیه مورد نیاز عشایر اقدام می کند...

 

وي با بیان اینکه استان کرمان دومین جمعیت عشایری کشور را دارد گفت: 15 میلیارد تومان از سوي دولت برای یارانه علوفه دام عشاير اختصاص یافته که سهم عشاير کرمان نیز مشخص و پرداخت خواهد شد.

قندالی با اشاره به سهم عشاير از ماليات بر ارزش افزوده تاكيد كرد: باید از ظرفیت قانونی مالیات بر ارزش افزوده در حوزه عشایر به نحو مطلوب استفاده شود.

رئیس سازمان امور عشایر ايران احیای شورای عالی عشایر را یکی از اقدامات دولت تدبیر و امید برشمرد و ادامه داد: جمعیت عشایری کشور 1.8 درصد جمعیت کل را شامل مي شود كه سالانه 190 هزار تن گوشت قرمز توليد مي كنند که 25 تن گوشت مورد نیاز كشور است.

وي بیان کرد: امروز 28 درصد دام سبک، 35 درصد صنایع دستی و بخش زیادی از امنیت کشور در حوزه عشایری تعریف شده است.

قندالي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اینکه راهی به غير از بازنگری در ادبیات توسعه نداریم، تاكيد كرد: باید نگرش ها را به سوی توسعه روستایی و عشایری سوق داد و ادبیات توسعه را بر مبنای توسعه عشایری، روستایی و شهری تعریف کرد تا انگیزه در جامعه عشایری و روستايي افزایش یابد.

رئیس سازمان امور عشایر ايران بر آغاز توسعه از جامعه عشایری و تسری آن به جوامع روستایی و شهری تاکید کرد و ادامه داد: با تحقق این کار انگیزه بالایی برای عشایر ایجاد شده و از مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری می شود.

وي با تاکید بر اینکه پس از انقلاب اتفاقات خوبی در حوزه عشایری رخ داده است، گفت: سطح سواد در جامعه عشایری در ابتدای انقلاب 27 درصد بود که در زمان حاضر به 70 درصد افزایش یافته است.

قندالي اضافه کرد: در زمان کنونی 95 درصد عشایر به راه دسترسی دارند و آب نیز به همه عشایر می رسد و برنامه ریزی ها در راستای تامین آب سالم و بهداشتی براي عشاير صورت گرفته است

آخرین بروز رسانی در شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 04:45
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان