منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
شنبه
1400
فروردین
28
 

حاضرین در سایت

ما 40 مهمان آنلاین داریم
رئیس فراکسیون عشایری مجلس: فعال شدن شورای عالی عشایر برکات خوبی برای عشایر داشته است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
سه شنبه, 03 اردیبهشت 1398 ساعت 03:02

رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: شورای عالی عشایر در دولت قبل تعطیل بود اما خوشبختانه در دولت یازدهم و دوازدهم دوباره فعال شد که برکاتی بسیار خوبی برای جامعه عشایری داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، چهاردهمین نشست شورای عالی عشایر امروز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه به ریاست معاون اول رئیس جمهور و حضور وزیرجهاد کشاوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس فراکسیون عشایری مجلس، رئیس و مدیران سازمان امور عشایر ایران، و معاونین بیش از ده وزارتخانه و دستگاه اجرایی در محل ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد...

رئیس فراکسیون عشایری مجلس در این شست گفت: تعداد اعضای فراکسیون عشایری بیش از 170 نفر است که یکی از قوی ترین فراکسیون های مجلس است.

وی با اشاره به تصویب و قانونی شدن دائمی اختصاص سهمی از ارزش افزوده به عشایر با پیگیری های فراکسیون عشایری، افزود: با پیگیری های صورت گرفته و مجوزی که مقام رهبری دادند، سهم صندوق توسعه ملی علاوه بر روستائیان به عشایر نیز اختصاص داده شد.

قوامی با بیان اینکه می توان با اتخاذ شیوه هایی شیوه زندگی عشایر را حفظ کرد، افزود: ماندن عشایر در قشلاق و یا اجبار کردن آنان برای اسکان باعث خساراتی به آنان می شود.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس با اشاره به اینکه امنیت بسیار خوبی در مرزها با حضور عشایر برقرار است، گفت: هر سیاه چادر عشایری یک پاسگاه انتظامی و امنیتی است که اگر عشایر اسکان داده شوند این ظرفیت از دست می رود.

وی با اشاره به موضوع بیمه اجتماعی عشایر، بیان داشت: در این خصوص مصوبه ای داریم که افراد بالای 50 سال نمی توانند بیمه شوند و این مصوبه برای عشایر محدودیت ایجاد کرده که لازم است برای آن فکر کنیم.

قوامی تاکید بر اینکه باید متناسب با شرایط جامعه کیفیت زندگی عشایر را ارتقاء دهیم، ادامه داد: عشایر یک بنگاه تولیدی چند محصولی هستند و یک چسبندگی از سوی آنان برای حفظ این نوع از زندگی وجود دارد.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس با اشاره به اینکه نیاز کشور به گوشت قرمز 900 هزار تن است، افزود: 800 هزار تن از این مقدار در داخل تولید می شود که اگر از زنجیره تولید در مناطق عشایری حمایت کنیم مابقی آنرا نیز می توانیم در داخل تامین کنیم.

وی در پایان یادآور شد: تعداد 45 پیشنهاد در بودجه 98 در مجلس تصویب شود که 8 مورد از این مصوبات مربوط به جامعه عشایری کشور است.

 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان