منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
پنجشنبه
1399
اسفند
14
 

حاضرین در سایت

ما 14 مهمان آنلاین داریم
10 صندوق خرد اشتغالزایی برای عشایر کرمان ایجاد شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
چهارشنبه, 18 اردیبهشت 1398 ساعت 05:26

 

مدیرکل امور عشایری استان کرمان گفت : بمنظور حمایت از تولید و توانمندسازی خانوارهای عشایری 10 صندوق خرد اشتغالزایی در این استان ایجاد شده است .

مهدی ابراهیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه آموزش های لازم در راستای توانمندسازی عشایر طی سه سال گذشته در دستور کار قرار گرفته ، افزود: این صندوق ها با 270 نفر عضو فعالیت هایی را چون سوزن دوزی، قالی بافی، تابلوفرش، دامداری، صنایع دستی که عمده فعالیت شاخص آن ها پرورش مرغ بومی و گلیم بافی است در حال انجام دارد.
به گفته ابراهیمی نزدیک به پنجهزار نفر روز آموزش پته دوزی با همکاری کمیته امداد و اداره کل میراث فرهنگی و یکهزار و 380نفر مهارت خیاطی را با همکاری آموزش فنی وحرفه ای در سال قبل فرا گرفتند.
وی افزود: آموزش گلیم بافی و قالی بافی به تعداد یکهزار و 530نفر روز در مناطق عشایر انجام شده و تعداد 277 نفر نیز گواهی گلیم بافی و پته دوزی را دریافت کرده اند...


ابراهیمی با بیان اینکه بیش از 212 نفر آموزش ارکان تعاونی ها را دیده اند گفت: تعاونی های عشایر از سال 60 و 61 تشکیل شده و در حال حاضر 22 هزار و 500 خانواده عشایر سهامدار این تعاونی ها هستند.
وی افزود: تعاونی های شمال استان کرمان با هفت تشکل و یک اتحادیه مرکزی 85 فروشگاه سیار و ثابت را در مناطق عشایری اداره می کنند.
مدیرکل امور عشایری استان کرمان هدف از تشکیل تعاونی های عشایر را تامین و رفع نیازمندی های عشایر عنوان کرد و گفت: جمعیت عشایر سهامدار تشکل ها 32 نفر می باشد که وظایف آن ها تامین موادی چون سوخت، آرد و خرید و فروش محصولات تولیدی عشایر است.
ابراهیمی همچنین گفت: از طریق این تعاونی ها نزدیک به 2 میلیون لیتر نفت و 8 هزار تن آرد در سال 97 در بین عشایر توزیع شده است.
وی همچنین اظهار داشت: راه اندازی این تشکل ها با توجه به اینکه عشایر در مناطق دوردست قرار دارند باعث شده ارتباطی بین جامعه و عشایر شکل گیرد که بتوانند محصولات عشایر را خریده و به بازار عرضه کنند.
ابراهیمی در ادامه گفت: چهار هزار و 350 خانوار عشایر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی با همکاری صندوق بیمه روستاییان و عشایر هستند و همچنین با همکاری صندوق بیمه بانک کشاورزی بیش از 120 هزار دام هم تحت پوشش بیمه قرار دارند

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 18 اردیبهشت 1398 ساعت 05:31
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان