منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
شنبه
1400
فروردین
28
 

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان آنلاین داریم
وزیر جهادکشاورزی برضرورت تنوع بخشی دردرامدزایی وفراهم آوری رفاه جامعه عشایری تاکید کرد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
یکشنبه, 02 شهریور 1393 ساعت 05:04

مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در نشست شورای سیاستگذاری عشایر کشور با موضوع بررسی «برنامه ریزی راهبردی برای جامعه عشایری» اظهار داشت:این برنامه باید جامع، بلند نظرانه و در برگیرنده ایده ها، روش های نو و متضمن کار و فعالیت جدید و اثر بخش باشد...

 

 

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس حجتی تأکید کرد:برنامه راهبردی جامعه عشایری باید به گونه ای طراحی شود که عشایر به سطح قابل قبولی از درآمد و خدمات دسترسی داشته باشند تا این سبک و شیوه زندگی پایدار بماند.

وی تصریح کرد: این برنامه ضمن لحاظ نمودن همه عوامل موثر در زندگی جامعه عشایری باید با نگاهی مبتکرانه و نه از موضع انفعالی و براساس پیش بینی های بلند مدت و دربرگیرنده فرصت های نهان در جامعه تدوین شود و نباید برنامه فقط بر مبنای مشکلاتی که امروز برای ما مشهود است، صورت پذیرد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در این برنامه باید ببینیم شرایط بهتری و بدتری از نگاه جامعه عشایری چیست و ارائه خدمات براساس خواست این جامعه  صورت پذیرد.

مهندس حجتی در بخش دیگری از سخنانش در نشست شورای سیاستگذاری عشایر کشور،اظهار داشت:پیش بینی تنوع بخشی در درآمدزایی عشایر در برنامه راهبردی می تواند به پایداری این جامعه کمک کند.

وی خاطرنشان کرد:هدایت عشایر به تولید گیاهان دارویی و استفاده از درآمد و ارزش افزوده آن می تواند در همین راستا باشد. وزیر جهاد کشاورزی همچنین توسعه و گسترش بیمه تامین اجتماعی عشایر را خدمتی در جهت اعتمادبخشی و پایداری این جامعه و این سبک زندگی عنوان و تاکید کرد: باید جهت گیری برنامه ها به سمت بهره برداری پایدار از مراتع،فراهم آوری رفاه مطلوب برای خانواده های عشایری، سیستم های مناسب کوچ منطبق با طبیعت و فرهنگ عشایر و بهبود وضعیت اقتصادی باشد.

وی خطاب به مدیران تاکید کرد:در تدوین برنامه راهبردی از تمامی نظرات اعم از بخش خصوصی،دانشگاهی و نمایندگان جامعه عشایری بهره گیری شود.


آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 04 شهریور 1393 ساعت 08:24
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان