منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
شنبه
1400
فروردین
28
 

حاضرین در سایت

ما 30 مهمان آنلاین داریم
گردهمایی سراسری مدیران امور عشایر در اهواز برگزار شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
چهارشنبه, 29 بهمن 1393 ساعت 03:01

با حضور رییس سازمان امور عشایر، گردهمایی  سراسری مدیران  ستادی و استانی امور عشایر کشور 28 بهمن در اهواز آغاز به کار کرد...

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رییس سازمان امور عشایر در این گردهمایی در سخنانی گفت: در حال حاضر فرصتهای فراوانی پیش روی جامعه عشایری کشور است که باید از این فرصت ها نهایت استفاده  و بهره برداری را کرد.

 

کرمعلی قندالی با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم  تا امور بر اساس قانون انجام شود، اظهار کرد: باید همواره قوانین مرتبط  با جامعه عشایری مد نظر مدیدران امور عشایر قرار داشته باشد و با بهره گیری از این قوانین در راستای ساماندهی به عشایر کشور برنامه ریزی های لازم انجام شود.

 

وی با اشاره به دوازدهمین شورای عالی عشایر که 20 دی ماه سالجاری در دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد، گفت: مصوبات دوازدهمین شورای عالی عشایر بسیار ارزشمند و کاربردی است و در برنامه ششم توسعه باید به خوبی از این مصوبات بهره برد.

 

رییس سازمان امور عشایر، تصریح کرد: اهمیت شورای عالی عشایر در حد سایر شوراهای قانونی کشور مانند شورای پول و اعتبار است و مصوبات آن لازم الاجرا است.

 

قندالی بیان داشت: شورای عالی عشایر مصوب شورای انقلاب است و تا زمانی که از طریق مراجع قانونی حذف، تعدیل یا اصلاح نشود، این شورا به قوت خود باقی است.

 

رییس سازمان امور عشایر در بخش دیگری از سخنانش، گفت: وظیفه اصلی سازمان امور عشایر ارائه خدمات به کوچندکان است و اسکان عشایر در حاشیه خدمات دهی به کوچندگان قرار دارد.

 

وی ادامه داد: باید در مجامع عمومی و دانشگاهی نسبت به تبیین وظایف و فعالیتهای سازمان امور عشایر به ویژه در بحث کوچ و اسکان عشایر، تلاشهای لازم انجام شود.

 

قندالی به مدیران امور عشایر استان ها تاکید کرد: ارائه خدمات زیربنایی به مناطقی که در گذشته جزو مناطق عشایری بوده و در حال حاضر کد روستایی دریافت کرده اند و به عنوان روستا قلمداد می شوند، به هیچ عنوان نباید صورت گیرد.

 

رییس سازمان امور عشایر گفت: بیمه اجتماعی عشایر یکی از مهمترین راه کارها در ساماندهی به جامعه عشایری کشور  است چرا که تضمین کننده امنیت شغلی و اقتصادی خانوارهای عشایری است و باید برای عمومی کردن و ترویج آن تلاش شود.

 

وی با اشاره به بیمه دام عشایر، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سالجاری ابزارهای لازم برای بیمه نمودن دام های عشایر  فراهم شد و مشکلاتی که در این زمینه وجود داشت برطرف شد.

 

قندالی با اشاره به اعطای تسهیلات یک درصدی صندوق توسعه ملی به عشایر، اذعان کرد: امسال سال تمرین و تجربه استانها برای بهره گیری از این تسهیلات بود و است و همه مدیران استانی موظف هستند حداکثر تلاش خود را برای استفاده از این فرصت مغتنم برای بهره مند کردن عشایر به کار بگیرند.

 

رییس سازمان امور عشایر با اشاره به خشکسالی های چند ساله اخیر در مناطق عشایری کشور، گفت: درخصوص مدیریت آب، چه آب شرب انسان و دام و چه آب مصرفی کشاورزی، باید تدابیر لازم اندیشیده شود و همه ما در این زمینه مسئول هستیم.

 

قندالی در پایان سخنان خود از برگزاری نخستین همایش سراسری روسای امور عشایر شهرستانهای سراسر کشور در آینده ای نزدیک خبر داد.

 

بر اساس این گزارش، در این گردهمایی حجت الاسلام حسین کاشی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر نیز در سخنانی اظهار داشت: مهمترین مبنایی که مدیریت عالم هستی بر آن استوار است مدیریت مبتنی بر جهان بینی و هستی شناسی توحیدی است که بر اساس آن خداوند علاوه بر آنکه عالم را خلق کرده است، آن را مدیریت و هدایت نیز می کند.

 

وی افزود: همه مدیران در همه سطوح باید مدیریت خود را بخشی ناچیز از مجموعه مدیریت نظام آفرینش بدانند و تلاش کنند که مدیریت آنان هم جنس و هم سو با مدیریت الهی باشد.

 

حجت السلام کاشی، تبیین کرد: در هستی اصالت با ذات مقدس ربوبی است و اگر مدیریت جامعه رنگ و بوی خدایی بگیرد این مدیریت پویا باعث پویایی جامعه نیز خواهد شد.

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر با بیان اینکه اصول مدیریت پویا ریشه در آموزه های اسلامی دارد،  ادامه داد: مدیریت پویا بر پایه نظام ارزشی  و اخلاقی استوار است و علاوه بر برخورداری از دانش و تجربه، به اخلاق و معنویت نیز مجهز است.

آخرین بروز رسانی در چهارشنبه, 29 بهمن 1393 ساعت 03:07
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان