منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
دوشنبه
1399
اسفند
11
 

حاضرین در سایت

ما 16 مهمان آنلاین داریم
تفاهم نامه واگذاری زمین به مددجویان عشایری وروستایی امضا شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
پنجشنبه, 21 اسفند 1393 ساعت 06:56

تفاهم‌نامه همکاري متقابل براي بهره‌برداري از اراضي ملي و دولتي قابل واگذاري به روستاييان و عشایر تحت پوشش کميته امداد، بين رئيس سازمان امور اراضي کشور و سرپرست کميته امداد امام خميني (ره) منعقد شد...

 

 

به گزارش پایگاه روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری موج، اين تفاهم‌نامه به منظور ايجاد اشتغال، توانمندسازي اقتصادي و ارتقاي سطح درآمد محرومان و مددجويان روستايي، به ويژه عشاير و دامداران داراي مرتع به امضا رسيده است.

بر اساس مفاد اين تفاهمنامه، سازمان امور اراضي کشور براساس مقررات و با رعايت ضوابط فني و اجرايي، پس از استعدادسنجي و مکان‌يابي اراضي قابل واگذاري و مشخص کردن موقعيت جغرافيايي، مساحت، قابليت و وضعيت کشت (آبي و ديم) در مناطق داراي شرايط واگذاري، اين اراضي را در قالب طرح‌هاي توسعه کشاورزي و غيرکشاورزي به مددجويان تحت حمايت با اولويت ويژه عشاير و دامداران روستايي که توسط کميته امداد معرفي مي‌شوند، واگذار خواهد کرد.

 

مطابق اين تفاهمنامه، کميته امداد امام خميني نيز ضمن استعدادسنجي و ارائه مشاوره شغلي به متقاضيان مورد حمايت با اولويت مددجويان عشاير و آماده‌سازي زيرساخت طرح‌هاي مصوب، منابع مالي مورد نياز طرح‌هاي مصوب مددجويان را از طريق تسهيلات بانکي و يا منابع کميته امداد تأمين و در بازاريابي و فروش محصولات توليدي به مجريان اين طرح‌ها کمک خواهد کرد.

 

مددجويان نيز بايد با همکاري کميته امداد براي استفاده از موضوع اين تفاهم، به تأسيس تعاوني‌ها و تشکل‌هاي توليدي کشاورزي اقدام کنند.

 

بر اساس این گزارش، در آيين امضاي اين تفاهم‌نامه دکتر قباد افشار، رئيس سازمان امور اراضي کشور در سخناني با اشاره به دستاوردهاي روشن کميته امداد امام خميني به عنوان يکي از نهادهاي انقلابي براي حمايت از محرومان و اقشار آسيب‌پذير جامعه بر ضرورت همکاري همه دستگاه‌هاي اجرايي کشور در انجام اين رسالت مهم تاکيد کرد.

 

وي افزود: طي 35 سال گذشته، ضرورت توجه ويژه به محرومان و روستاييان همواره مورد تاکيد امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري بوده است و اميدواريم اين تفاهمنامه قدمي در راستاي رفع محروميت از جامعه و توانمندسازي مددجويان تحت حمايت، به ويژه عشاير و دامداران روستايي داراي مرتع باشد.

 

افشار با اشاره به تأثير تشکيل تعاوني‌هاي کشاورزي و ارائه خدمات به اين گونه تعاوني‌ها از سوي کميته امداد، اظهار اميدواري کرد که تا پايان سال 1394 بتوانيم با شناسايي عرصه‌هاي قابل واگذاري، اين اراضي را در اختيار بهره‌برداران معرفي شده از سوي کميته امداد امام خميني (ره) قرار دهيم.

 

همچنین حسين انواري، سرپرست کميته امداد امام خميني (ره) نیز در این مراسم با بيان اين که اقتصاد مقاومتي با حمايت از توليد روستاييان و کمک به حضور مفيد مردم در روستاها امکان‌پذير است، گفت: يکي از دستاوردهاي اين تفاهم‌نامه، جلوگيري از مهاجرت روستاييان و کمک به توانمندسازي محرومان در روستاها است.

 

وي اظهار کرد: با مشارکت وزارت جهاد کشاورزي و سازمان امور اراضي کشور و با تحقق مفاد اين تفاهم‌نامه و اجرايي شدن آن اميدواريم روستاييان علاقه مند به ماندن در روستا و توليد شوند و گامي براي احياي عزت و کرامت روستاييان محروم برداشته شود.

 
آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 21 اسفند 1393 ساعت 07:04
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان