منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
جمعه
1399
اسفند
15
 

حاضرین در سایت

ما 10 مهمان آنلاین داریم
اعتبارات امسال آموزش وپرورش عشایر 50 درصد افزایش دارد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
دوشنبه, 12 مرداد 1394 ساعت 06:50

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر گفت: اعتبارات امسال حوزه آموزش و پرورش عشایری 27 میلیارد ریال تعیین شده است  که نسبت به سال گذشته که 17 میلیارد ریال بود، بیش از 50 درصد افزایش دارد...

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی نقی یزدان پناه امروز شنبه 10 مرداد در مراسم آغاز شانزدهمین اردوی دانش آموزان دختر مناطق عشایری کشور در مشهد اظهار داشت: اعتبارات دو سال پیش این حوزه نیز هشت میلیارد ریال بود و افزایش چشمگیر این اعتبارات نشان از توجه و نگاه ویژه دولت به این بخش دارد.

 

وی با اشاره به برگزاری اردوی دانش آموزان مناطق عشایری در مشهد اظهار کرد: به دنبال این هستیم که با برگزاری چنین اردوهایی در کنار افزایش دانایی و دانش دانش آموزان عشایری آنان را برای خدمت به خانواده، ایل، طایفه و کشور آماده سازیم.

 

یزدان پناه افزود: اردوی مزبور با حضور 600 نفر از دانش آموزان دختر مناطق عشایری کشور برگزار شده که مهمترین هدف آن تمرین همدلی و همزبانی است..

 

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر گفت: هم اکنون 46،4 درصد دختران عشایر زیرپوشش خدمات آموزش و پرورش قرار دارند که این رقم در حال افزایش است.

 

وی ابراز داشت: دانش آموزان عشایر از توانمندی های بسیاری برخوردارند و آموزش و پرورش با علم به این توانمندی به دنبال این است که دانش و دانایی آنان را با تحصیل تقویت می کند.

 

یزدان پناه با اشاره به تصویب اساسنامه آموزش و پرورش عشایری، گفت: تصویب این اساسنامه پس از 50 سال از تاسیس این مدارس، اقدام بزرگ و قابل توجه ای است که در ادامه توجه و دغدغه های دولت به این حوزه انجام شده است.

 

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه یافته و عشایر با بیان اینکه فرزندان عشایر سرمایه های امنیت ملی، وحدت ملی، هویت ملی و هویت دینی برای کشور هستند، افزود: عشایر در عین تنوع فرهنگ و قومی به خوبی اصول اساسی و بنیادین فرهنگی و آداب خود را در دنیای پر از هجمه های فرهنگی امروز حفظ کرده اند.

 

گفتنی است، شانزدهمین اردوی دانش آموزان عشایری کشور در بخش دختران که با حضور 600 دانش آموز از 21 استان عشایری کشور از نهم مرداد ماه در مشهد آغاز شده است مدت سه روز ادامه خواهد داشت.آخرین بروز رسانی در دوشنبه, 12 مرداد 1394 ساعت 06:59
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان