منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
دوشنبه
1399
اسفند
18
 

حاضرین در سایت

ما 31 مهمان آنلاین داریم
40درصد عشایر تاپایان سال جاری بیمه میشوند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 04:36

رئیس سازمان امور عشایر گفت: بیمه عشایر سرلوحه فعالیت های این سازمان قرار دارد و در صدد هستیم تا پایان سالجاری 40 درصد جمعیت عشایر کشور تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار بگیرند...

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی در نشست شورای عشایری استان یزد اظهار کرد: از سال گذشته یکی از شاخص های ارزیابی استان ها موضوع بیمه عشایر قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 52 هزار خانوار عشایری (25 درصد عشایر) و پنج میلیون رأس دام عشایر زیر پوشش بیمه قرار دارند.

قندالی با بیان اینکه 214 هزار خانوار عشایری با جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفر در 8500 نقطه جغرافیایی ایران حضور دارندT خاطر نشان کرد: عشایر 25 درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند و حوزه قلمرو آنها حدود 59 درصد وسعت کشور را در برمی گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر اظهار کرد: عشایر میراث داران واقعی فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی هستند چرا که فرهنگ و تمدن کشورمان در جامعه عشایری تبلور یافته است.

وی افزود: چادرهای عشایری کارگاه تولیدی، خاستگاه فرهنگی و عامل پدافندی هستند و توجه به عشایر به نفع اقتدار، اقتصاد و فرهنگ ایران است.

قندالی تصریح کرد: هنوز نتوانسته ایم دانش بومی سرشار از توانمندی های عشایری را به تکنولوژی متصل کنیم و اقدام بزرگی در این خصوص انجام دهیم.

رئیس سازمان امور عشایر در بخش دیگری از سخنانش گفت: شورای عالی عشایر در سطح ملی و شوراهای عشایری در استان ها و شهرستان ها ساختار بسیار خوبی دارد که چالش های حوزه عشایر را مورد بررسی قرار می دهد و تصمیم های لازم برای بهبود وضعیت آنان از جمله در بخش های بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، مهارت و فرهنگ و هنر اتخاذ می شود.

وی با بیان اینکه عشایر جامعه ای فرابخشی هستند، اظهار امیدواری کرد همه دستگاه ها بر اساس ضوابط و مقررات موجود از جمله اجرای آیین نامه ساماندهی عشایر به این جامعه کمک کنند.

 

گفتنی است، رئیس سازمان امور عشایر در سفر به استان یزد از محل ساخت مجتمع دامداری عشایر هارونی ابرکوه بازدید کرد و با حضور درجمع عشایر این شهرستان مسایل ومشکلات آنها بررسی کرد.

 


آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 04:46
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان