منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
جمعه
1399
اسفند
15
 

حاضرین در سایت

ما 38 مهمان آنلاین داریم
عشایر 2میلیارددلار صرفه جویی ارزی برای کشوردارند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
دوشنبه, 03 خرداد 1395 ساعت 03:29

 

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی گفت: عشایر با تولید 180 هزار تن گوشت قرمز درسال، حداقل 6 هزار میلیارد تومان یعنی حدود دو میلیار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارند...

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، هادی قوامی در جشنواره کوچ عشایر آرادان اظهار داشت: اگر قیمت گوشت را با همین قیمت کیلویی 30 هزار تومان در نظر بگیریم، تولیدات دامی عشایر حداقل 6 هزار میلیارد تومان یعنی حدود دو میلیار دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارد چرا که اگر عشایر این گوشت را تولید نکنند باید از خارج از کشور تامین شود.

 

وی افزود: این خروج ارز،همراه با ورود لرز است یعنی لرز بیکاری، لرز فقر، لرز تورم و لرز حاشیه نشینی  که آثار زیانباری تری به اقتصاد ملی وارد می کند.

 

قوامی یادآور شد: عشایر نسل در نسل این شیوه زندگی را داشته اند و که باید این زندگی حفظ و صیانت شود.

 

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه زندگی  عشایر یک کارخانه تولیدی چند محصوله است، گفت: عشایر 25 درصد پروتئین کشور و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می کنند و این یعنی  اینکه بهره وری در زندگی عشایر بسیار بالا است در صورتی که در سایر بخش های دیگر بهره وری بسیار پایین است.

 

رئیس فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی بیان داشت: زندگی عشایر یک شیوه زندگی است که باید تمام فرآیند و مراحل آن یعنی زندگی در قشلاق، میانبند و ییلاق مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: اگر میانبندهای عشایر را تخریب کنیم، عشایر هنگام کوچ از ییلاق به قشلاق به لحاظ زمانی دچار مشکل می شوند و این یک عدم تعادلی را برای زندگی آنان بوجود می آورد.

 

قوامی تاکید کرد: بنایراین باید کل فرایند زندگی عشایر در طول سال دیده شود و از آن صیانت شود و اگر در جاهایی مشکل قانونی داریم مجلس کمک کند تا این مشکلات حل شود.

 

نماینده مردم اسفراین در مجلس اضافه کرد: البته در جاهایی ظرفیت های قانونی لازم وجود دارد اما قانون به درستی اجرا نمی شود.

 

وی گفت: ما باید به گونه ای عمل کنیم که اگر در جایی می خواهند برای اجرای پروژه ای استعلام کنند، یکی از جاهای مهمی که باید از آن استعلام شود، سازمان امور عشایر باشئد تا این اطمینان حاصل شود که این پروژه در مسیر ایل راه و زندگی عشایر نباشد.

 

 

گفتنی است، جشنواره کوچ عشایر آرادان با حضور اسماعیل نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، غلامرضا کاتب، نماینده مردم گرمسار و آرادان، و جمعی از مسئولین استان سمنان و عشایر ایل سنگسری و الیکایی، روز جمعه 31 اردیبهشت ماه در مرتع ییلاقی "لزوره" واقع در روستای رامه از توابع شهرستان آرادان برگزار شد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 04 خرداد 1395 ساعت 07:28
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان