معرفی افزونه بهبود عملکرد و افزایش سرعت لود سایت WP-Optimize Cache

WP-Optimize Cache یک افزونه انقلابی در زمینه بهبود عملکرد و افزایش سرعت لود سایت وردپرسی است که سایت شما را کش (حافظه نهان) می کند ، پایگاه داده شما را پاک و تمیز می کند ، تصاویر شما را فشرده می کند.

ویژگی حافظه پنهان این افزونه در اطراف سریعترین موتور ذخیره سازی جهان ساخته شده است. این ابزار ساده ، محبوب و کاملاً موثر دارای تمام مواردی است که برای بهبود عملکرد ، افزایش سرعت لود سایت و بهینه سازی وب سایت خود نیاز دارید!

این افزونه بهبود عملکر سایت را به سه روش زیرکانه زیر انجام می دهد:

 • به شما امکان می دهد پایگاه داده خود را تمیز و بهینه کنید.
 • این امکان را به شما می دهد تا تصاویر خود را فشرده کنید.
 • به شما امکان می دهد صفحات خود را برای زمان بارگذاری سریع  ذخیره کنید (اطلاعات بیشتر مربوط به ذخیره را در زیر بخوانید).

همچنین این امکان را برای شما فراهم می کند که CSS و JavaScript را کوچک کرده و همزمان نکنید (معروف به “تعویق JavaScript CSS”).

آزمایشات گسترده نشان می دهد که ویژگی حافظه پنهان به تنهایی می تواند سایتهای وردپرس را حداقل به اندازه سایر پلاگین های حافظه پنهان یا سرعت در دسترس و اغلب سریعتر کند. اما وقتی حافظه پنهان را با بهینه سازی پایگاه داده ، ویژگی های فشرده سازی تصویر و کوچک کردن و فشرده سازی ترکیب می کنید ، اختلاف سرعت با راه حل های جایگزین قابل توجه است.

جدید: ویژگی minify داخلی با ایجاد یک لایه دیگر از بهینه سازی ، از اندازه و تعداد درخواست ها به سرور شما می کاهد.

1. پایگاه داده را پاک می کند

پایگاه داده وردپرس شما هر آنچه برای وب سایت خود نیاز دارید را ذخیره می کند – به علاوه بسیاری از مواردی که انجام نمی دهید را نیز ذخیره می کند. WP-Optimize Cache تمام این داده های غیرضروری را پاک می کند ، جداول شما را تمیز می کند و حتی فضای از دست رفته به دلیل تکه تکه شدن داده ها را بازیابی می کند.

سازگار با موبایل و فوق العاده ساده و آسان برای استفاده:

 • تمام داده های غیرضروری (به عنوان مثال نظرات حذف شده / تأیید نشده / هرزنامه ، داده های قدیمی) به اضافه پینگ بک ها ، پیگیری ها و گزینه های گذرا منقضی شده
 • جداول MySQL را با فشار دادن دکمه جمع و جور می کنید
 • کنترل دقیق اینکه کدام بهینه سازی را می خواهید انجام دهید
 • قابلیت تمیزکاری های هفتگی (یا غیره) بصورت خودکار
 • هنگام پاکسازی تعداد مشخصی از داده های هفته را حفظ می کند
 • بهینه سازی را بدون نیاز به اجرای نمایش داده های دستی انجام می دهد
 • از طریق UpdraftPlus به طور خودکار یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که از قبل بهینه شده است
 • آمار پایگاه داده و پس انداز بالقوه را نشان دهید

چرا بهینه سازی و پاک کردن داده های اضافی پایگاه داده مهم است؟

 • جداول موجود در MySQL (پایگاه داده ای که وردپرس از آن استفاده می کند) با گذشت زمان ، با افزودن ، حذف ، جابجایی داده ها ، ناکارآمد می شوند. درخواست MySQL برای بهینه سازی جداول آن هر از چندگاهی باعث می شود که سایت شما با حداکثر سرعت ممکن کار کند. این به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد.
 • هر بار که یک پست یا صفحات جدید را ذخیره می کنید ، وردپرس تجدیدنظر در آن پست یا صفحه ایجاد می کند. اگر 6 بار یک پست را ویرایش کنید ، ممکن است 5 نسخه از آن پست را به عنوان ویرایش داشته باشید. این به سرعت داده های کم استفاده زیادی را به جداول پایگاه داده شما اضافه می کند ، باعث می شود آنها بی مورد نفخ کرده و دسترسی به آنها کندتر شود.
 • ممکن است هزاران نظر هرزنامه و تایید نشده در جدول نظرات شما وجود داشته باشد ، WP-Optimize Cache می تواند با یک کلیک نظرات را پاک و حذف کند.
 • WP-Optimize Cache گزارش می دهد که جداول پایگاه داده دارای فضای سربار و فضای هدر رفته هستند تا به شما امکان کاهش آنها را بدهد.
 • پایگاه داده خود را هر هفته به طور خودکار پاک می کند و به گزینه “آخرین داده ها [تعداد انتخاب شده] هفته نگه دارید” احترام می گذارد.

WP-OPTIMIZE CACHE به شما کمک می کند تا:

 • ایجاد فضا: هنگام ویرایش پست یا صفحه ای در وب سایت خود ، وردپرس به طور خودکار ویرایش جدید را در پایگاه داده ذخیره می کند. اگر موارد را چند بار ویرایش کنید (و به خصوص اگر پست طولانی باشد) ، پایگاه داده شما به زودی با تجدید نظرهای قدیمی مسدود می شود که فقط در آنجا نشسته و فضای ارزشمندی را اشغال می کنند. WP-Optimize Cache این ویرایش های غیرضروری را حذف می کند ، داده های با ارزش مگابایت را آزاد می کند و سرعت و کارایی را افزایش می دهد. همچنین جدول نظرات شما را پاک می کند ، تمام هرزنامه های ناخواسته و نظرات تایید نشده را که با یک کلیک ایجاد شده اند از بین می برد.
 • به دست گرفتن کنترل : WP-Optimize Cache گزارش می دهد که دقیقاً کدام یک از جدولهای پایگاه داده شما دارای فضای سربار و هدر رفته است ، به شما بصیرت ، کنترل و قدرت می دهد تا وب سایت خود را مرتب ، سریع و کارآمد نگه دارید.
 • آن را تمیز و سریع نگه دارید: پس از فعال شدن ، WP-Optimize Cache می تواند طبق برنامه شما یک پاک سازی خودکار را انجام دهد ، و تعداد مشخصی از داده های هفته را نگه دارد.

2. قابلیت فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت

بارگیری تصاویر بزرگ اغلب بزرگترین مقصر در کاهش زمان بارگذاری سایت شما است.

WP-Optimize Cache دارای یک ابزار فشرده سازی تصویر است که با استفاده از تکنیک های فشرده سازی بی ضرر ، تصاویر بزرگ را (که بارگیری آنها مدت زمان زیادی طول می کشد) به فایل های فشرده شده ذخیره شده در کتابخانه تصاویر شما تبدیل می کند ، جایی که می توان آنها را فوری بارگذاری کرد.

این امکان را برای شما فراهم می کند تا تصاویر PNG ، JPG ، GIF ، BMP و TIF را تا اندازه 5 مگابایت فشرده کنید و همراه با سایر ویژگی های مفید از جمله:

 • فشرده سازی انبوه ، به شما امکان می دهد چندین تصویر موجود را همزمان فشرده کنید.
 • الگوریتم فشرده سازی با ضرر هوشمند ، چند پاس ، که دو برابر فشرده سازی را با افت کیفیت بسیار کمتر به شما می دهد.
 • عملکرد “Restore Originals” ، ککه به شما امکان می دهد تصاویر اصلی خود را در هر نقطه بازیابی یا دوباره برگردانید.
 • عملکرد فشرده سازی خودکار ، که به طور خودکار تصاویر را به سایت اضافه می کند.
 • EXIF Data-Keeping (حفظ اطلاعات جزئیات ذخیره شده تصاویر)به این معنی است که اطلاعات تصویر حتی پس از فشرده شدن تصویر حفظ می شود.

این افزونه وردپرس به شما امکان می دهد سرعت صفحه خود را بدون به خطر انداختن کیفیت تصویر افزایش دهید.

3. صفحات حافظه نهان (کش صفحات)

بسته به تنظیمات شما ، ذخیره صفحه می تواند بیشترین تفاوت را در سرعت و عملکرد وب سایت شما ایجاد کند.

ذخیره سازی شامل نگهداری داده های پویا در یک مکان ذخیره موقت است تا بتوان آن را در یک لحظه بازیابی کرد. ذخیره یک روش مطمئن برای اطمینان از بارگیری صفحات وب با سرعت سریع است.

عملاً ، حافظه پنهان قدرتمند و در عین حال ساده ما هنگام بازدید کاربر از هر صفحه یا پستی در سایت شما ، حافظه پنهان را ایجاد می کند. وردپرس پرونده های php پویا را برای تولید آن صفحه پردازش می کند و ما آن را در یک فایل html ثابت در پوشه cache ذخیره می کنیم ، به این ترتیب که هنگام بازدید کاربر بعدی ، صفحه ذخیره می شود و نیازی به پردازش ندارد. این حافظه پنهانی منجر به زمان بارگیری بسیار سریع تری می شود و فشار اندکی به سرور شما وارد می کند. بنابراین حافظه پنهان ضمن کاهش استفاده از منابع سرور ، سرعت و عملکرد را نیز افزایش می دهد.

با کمترین پیکربندی ، کش صفحات سایت را با WP-Optimize Cache به لطف انبوهی از ویژگی های مفید ، از جمله موارد زیر راه اندازی کنید:

 • برای اطمینان از اینکه حافظه پنهان همیشه آماده و بارگیری شده است ، پیش بارگیری حافظه پنهان را انجام می دهید.
 • فشرده سازی Gzip از HTML ، JavaScript و CSS برای کاهش زمان بارگذاری سایت.
 • حافظه پنهان مخصوص دستگاه موبایل برای اطمینان از اینکه همیشه نسخه صفحه بهینه شده ارائه می شود.
 • قوانین پیشرفته حذف حافظه نهان ، بنابراین شما می توانید تقریبا هر چیزی را با حذف کاربران ورود به سیستم ، URL های خاص یا کوکی ها ، ذخیره کنید.
 • مرورگر Cache برای آموزش مرورگرهای مشتری برای استفاده مجدد از منابع ذخیره شده (HTML ، CSS ، JS ، تصاویر) در صورت عدم تغییر از آخرین درخواست.

کاهش حجم و ترکیب فایل های CSS و JAVASCRIPT

WP-Optimize Cache علاوه بر سه ویژگی اصلی خود ، از ویژگی کوچک سازی پیشرفته تری نیز برخوردار است. ترکیب و کوچک سازی دارایی های سایت(فایل های css و جاوا اسکریپت ها) باعث کاهش تعداد درخواست ها به سرور شما (با ترکیب آنها) و کاهش اندازه آنها (با کوچک سازی محتوای آنها) می شود.

همراه با ذخیره سازی و فشرده سازی Gzip ، این عملکرد و زمان “اولین تصویر از لود محتوا” را بهبود می بخشد.

ویژگی minify همچنین شما را قادر می سازد CSS و JavaScript را به تعویق بیندازید. به تعویق انداختن CSS و JavaScript به شما امکان می دهد دارایی های غیر مهم را پس از بارگذاری صفحه اصلی بارگیری کنید ، و در نتیجه سرعت لود سایت را افزایش می دهید. کوچک کردن و به تعویق انداختن CSS و JavaScript همچنین باعث بهبود رتبه در  Google PageSpeed ​​Insights می شود!

به طور کلی WP-Optimize بهترین فناوری ذخیره سازی و بهینه سازی را در یک پلاگین یکپارچه جمع می کند تا وب سایت وردپرسی شما را سریع ، ناب و کارآمد کند.

افزونه WP-OPTIMIZE CACHE PREMIUM (نسخه حرفه ای)

نسخه رایگان WP-Optimize Cache ما فوق العاده است ، اما ما همچنین یک نسخه حرفه ای حتی قدرتمندتر با ویژگی های اضافی داریم که نهایت آزادی و انعطاف پذیری را ارائه می دهد:

 • پشتیبانی چندرسانه ای: بهینه سازی پایگاه داده را گسترش می دهد ، بنابراین آنها برای چندین سایت وردپرس همزمان کار می کنند. اگر بیش از یک وب سایت را مدیریت کنید ، به WP-Optimize Cache Premium نیاز دارید.
 • انعطاف پذیری و کنترل: به شما این توانایی را می دهد که جداول جداگانه یا ترکیبی خاص از جداول را در یک یا چند وب سایت وردپرس بهینه کنید ، نه اینکه همه جداول پایگاه داده را بهینه کنید.
 • حذف تصاویر استفاده نشده و ناخواسته: تصاویر استفاده نشده را از سایت وردپرس شما حذف می کند ، به علاوه تصاویر با اندازه مشخص و از پیش تعریف شده.
 • برنامه ریزی پیچیده: طیف گسترده ای از گزینه ها را برای برنامه ریزی بهینه سازی خودکار ارائه می دهد. یک زمان دقیق مشخص کنید و روزانه ، هفتگی ، دو هفته یا ماهانه پاکسازی کنید و هر تعداد بهینه سازی یک بار دیگر را انجام دهید.
 • رابط کاربری گرافیکی یکپارچه: برای وضوح عالی در برنامه ریزی و مدیریت بهینه سازی های چند سایت.
 • پشتیبانی WP-CLI: راهی برای مدیریت بهینه سازی ها از طریق رابط خط فرمان در صورت داشتن سایت های بسیار زیاد فراهم می کند
 • Lazy Loading (لود تنبل تصاویر): فقط تصاویر و بخشی از یک صفحه وب را هنگامی که برای کاربر قابل مشاهده است بارگیری کنید تا آنها خیلی سریع بتوانند چیزی را ببینند.
 • Optimization Preview (پیش نمایش بهینه از سایت): به کاربران امکان پیش نمایش ، انتخاب و حذف داده ها و سوابق موجود برای بهینه سازی از پایگاه داده را می دهد.
 • درخواستهای کلیدی پیش بارگیری : پیش بارگذاری دارایی ها مانند قلم های وب و غونت آیکون ، همانطور که توسط Google PageSpeed ​​Insights توصیه شده است
 • پشتیبانی حرفه ای – ذخیره سازی یکی از پیچیده ترین کارهایی است که می توانید برای یک وب سایت انجام دهید ، بنابراین پشتیبانی حرفه ای به شما آرامش می دهد تیم پشتیبانی ما در صورت نیاز به پاسخ فنی یا پیکربندی بهینه سازی ، تنظیمات حافظه پنهان برای وب سایت شما را سریعاً راهنمایی می کنند.