استاندار کرمان صبح امروز 31 خرداد ماه به همراه نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت و تعدادی از مدیران کشوری ، استانی و محلی با عشایر واقع در پشت سد لاله زار شهرستان بردسیر دیدار و گفتگو کردند .

در ادامه مهندس ابراهیمی مدیر کل امور عشایر استان مسایل و مشکلات عشایر را بیان نمودند و همچنین عشایر منطقه مسائل و موارد مربوطه به منطقه را به استحضار استاندار محترم رساندند.

در این دیدار صمیمی آقای دکتر “محمدجواد فدائی” استاندار که در یکی از سیاه چادرهای عشایر این منطقه صورت گرفت، در زمینه مشکلات راه های عشایری، خطاب به مسئولین مربوطه گفت: برای بهسازی جاده های عشایری باید تدابیر لازم اتخاذ شود، ضمن آنکه 2 میلیارد تومان اعتبار به غیر از اعتبارات قبلی اختصاص یافته به اداره کل امور عشایر ، به منظور نگهداری راه های عشایری استان اختصاص داده خواهد شد.

 

 

وی در پاسخ به درخواست عشایرین برای اشتغال جوانان عشایر این منطقه نیز اظهار کرد: برای اشتغال جوانان عشایر در بخش گیاهان دارویی تصمیم گیری هایی خوبی صورت گرفته است به گونه ای که تا سال آینده 60 نفر از جوانان عشایر این منطقه در بخش گیاهان دارویی مشغول به کار خواهند شد.

دکتر فدائی بر لزوم آموزش عشایر برای بهره برداری و کشت گیاهان دارویی تاکید کرد و افزود: انتظار داریم با توجه به پتانسیل این منطقه، مسئولین و صاحب نظران برای رونق صنعت گیاهان دارویی در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهند ضمن آنکه اعتبار مورد نیاز آن از طریق استانداری کرمان تامین خواهد شد

وی در خصوص گلایه عشایر این منطقه در خصوص تصرف غیرمجاز منابع طبیعی ؛ گفت: از فرماندار شهرستان بردسیر می خواهیم بررسی های لازم در مورد تصرف غیرمجاز صورت گرفته را انجام داده و گزارش آن را در اسرع وقت به استانداری ارایه کند تا تصمیم گیری های لازم در کوتاه ترین زمان ممکن در همین راستا صورت گیرد. وهمچنین اعلام نمودند که شورای عشایری استان تشکیل و موارد مربوط مطرح گردد.

در ادامه مقرر گردید به منظور تامین روشنایی مناطق عشایری این منطقه نیز پیگیری لازم بعمل آید وتدابیر لازم اتخاذ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید