د

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان امور عشایر با رییس این سازمان دیدار و گفت و گو کرد…

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نظر افضلی، نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس، در این دیدار که عصر شنبه 29 خردادماه برگزار شد، با بیان این که مجلس باید نقش فعالی را در فعالیت های کشاورزی و به ویژه بخش عشایری داشته باشد، اظهار داشت: قشر تحصیل کرده عشایری نسبت به سالهای گذشته به مراتب بیشتر شده است و از سازمان امور عشایر به خاطر خدمات مناسبی که به عشایر می شود، سپاسگزاری می کنیم.

وی با اشاره به علقه زیاد خود به جامعه عشایری گفت: با توجه به محدودیت های کمی و کیفی مراتع در سطح کشور باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که وابستگی عشایر به مرتع کاهش یابد.

نظری مهاجرت عشایر از مرزها را یک بحران واقعی توصیف کرد و افزود: حضور عشایر در مرزها موجب پایداری امنیت در این نقاط استراتژیک می شود و باید با در اختیار دادن امکانات اولیه زندگی و افزایش درآمد عشایر نسبت به تثبیت آنها در نقاط مرزی اقدام کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خشکسالی بیشتر تاثیر منفی را بر روی جامعه عشایری دارد، خاطرنشان کرد: مدیریت وضعیت فروش دام عشایر از طریق احیای خرید دام و نیز فراهم کردن زمینه صادرات آن می تواند بسیار موثر باشد.


دیدگاهتان را بنویسید