رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: اینکه سه جلسه شورای عالی عشایر در دولت های یازدهم و دوازدهم برگزار شده است نشان دهنده توجه ویژه دولت به جامعه عشایری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، چهاردهمین نشست شورای عالی عشایر امروز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه به ریاست معاون اول رئیس جمهور و حضور وزیرجهاد کشاوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس فراکسیون عشایری مجلس، و معاونین بیش از ده وزارتخانه و دستگاه اجرایی در محل ساختمان ریاست جمهوری برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست با قدردانی از دکتر جهانگیری برای برگزاری این نشست، از توجه مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی که همواره همپای بخش کشاورزی به جامعه عشایری توجه داشته اند، قدردانی کرد….

کرمعلی قندالی با ارائه گزارشی از پیگیری مصوبات جلسه پیشین شورای عالی عشایر، اظهار داشت: اینکه سه جلسه شورای عالی عشایر در دولت های یازدهم و دوازدهم برگزار شده است نشان دهنده توجه ویژه دولت به جامعه عشایری است.

وی ادامه داد: با برگزاری این جلسات در سطح ملی، انگیزه های زیادی در استان ها ایجاد شده و همه استاندارها و فرماندارها در استان و شهرستان ها جلسات شورای عشایری را تشکیل می دهند که در این جلسات مصوبات بسیار خوبی برای عشایر تصویب و اجرا شده است.

قندالی گفت: سازمان برنامه و بودجه نیز کمک ها و حمایت های خوبی از جامعه عشایری داشته که امیدواریم این حمایت ها امسال پررنگ تر از سال های گذشته ادامه داشته باشد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به تسهیلات پرداخت شده به عشایر طی سال های گذشته، گفت: پیش از سال 93 هیچگونه تسهیلاتی برای عشایر در نظر گرفته نمی شد اما از سال 93 با کمک دولت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان مدیریت بحران، تسهیلات خوبی برای عشایر در نظر گرفته شد و طی این سال ها در مجموع 1000 میلیارد تومان از منابع مختلف تسهیلات به عشایر اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: طرحی را تحت عنوان طرح زنجیره تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری در دست اجرا داریم که هر ساله از منابع صندوق توسعه ملی اعتبارات بسیار خوبی برای اجرای این طرح اختصاص می یابد.

قندالی با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مناطق عشایری، گفت: کلیات طرح ارتقاء بهداشت و درمان در مناطق عشایری در جلسه پیشین شورای عالی عشایر تصویب شد و در این راستا اخیرا 18 کانکس بهداشت سیار عشایری با حضور دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت در استان فارس افتتاح و به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پایان با اشاره به خدمات تشکل ها به جامعه عشایری، اظهار داشت: تشکل های عشایری و صندوق توسعه کشاورزی عشایر آمادگی لازم برای افزایش سهم  خود به هر میزان سهمی که دولت اختصاص بدهد را دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید