به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان در جلسه ای که در تاریخ 99/5/21 با حضور معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل امور عشایر استان  و سایر مسئولین برگزار گردید .

مهندس نیکزادی در خصوص اهمیت مسائل بهداشتی عشایر اظهار داشت : با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده فی ما بین سازمان امور عشایر ایران و وزارت بهداشت و درمان ، جذب بهورز در خانه های بهداشت در مناطق عشایری ضرورت دارد ، وی افزود : جهت مناطقی که از خانه بهداشت بهرمند نیستند برای دسترسی به امکانات بهداشتی اعزام اکیپ ههای سیار به این مناطق میتواند مسمر ثمر باشد و نیزدعوت از کارشناسان مرکز بهداشت در برنامه رادیویی ایشوم پیشنهاد گردید.

نیکزادی افزود: با توجه به اینکه تا کنون آمار مرگ و میر از ابتلا به کرونا در مناطق عشایری صفر بوده است لذا با رعایت بهداشت و اختصاص اعتبار جهت خرید ماسک و مواد ضد عفونی کننده در ستاد کرونای استان میتواند در این امر اقدامات مفیدی انجام شود.

دکتر طباطبایی در اینخصوص گفت : جهت رعایت پروتکلهای بهداشتی حتما  کوچ بصورت مکانیزه انجام شود وی اظهار داشت: غربالگری عشایر بطور کامل انجام شده است و چنانچه خانواری از غربالگری باز مانده باشد حتما تا قبل از فصل کوچ غربالگری میگردد.

در نهایت مقرر گردید مراکز بهداشت شهرستانها همکاری مستمر را در اینخصوص مبذول دارند.

دیدگاهتان را بنویسید