با در نظر گرفتن 40 میلیارد تومان اعتبار به سازمان امور عشایر

تفاهم نامه تامین تجهیزات حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی امضا شد

 

تفاهم نامه چهارجانبه تامین تجهیزات مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور با استفاده از ظرفیت صنایع دفاعی کشور امضا شد..

.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، تفاهم نامه چهارجانبه تامین تجهیزات حفاظتی و اطفاء حریق مورد نیاز برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور با استفاده از ظرفیت صنایع دفاعی کشور به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم نامه که پشتیبانی مالی آن را موسسه مالی و اعتباری کوثر و ضمانت آن را نیز سازمان برنامه و بودجه کشور بر عهده دارد، وزارت دفاع تجهیزات مورد نیاز سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، سازمان امور عشایر و سازمان شیلات ایران را تامین می کند.

در این تفاهم نامه مقرر شده است، مبلغ 100 میلیارد تومان به سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، 45 میلیارد تومان به سازمان شیلات ایران،40 میلیارد تومان به سازمان امور عشایر و 37 میلیارد تومان به سازمان حفاظت محیط زیست، جهت تامین تجهیزات اختصاص یابد.

استفاده از فناوری های نوین در حفاظت از عرصه های طبیعی، تامین انواع پهپاد، خودروهای امداد و نجات، خودروهای مهار آتش، انواع موتورهای چهار چرخ تریلر، انواع یدک کش، سامانه های پایش و اعلام حریق، تجهیز محیط بانان و جنگلبانان و یگان های گشت دریایی به تجهیزات پیشرفته فردی و گروهی، ناوچه های شناور، آب شیرکن خورشیدی و تامین تجهیزات مورد نیاز برای آب رسانی به عشایر از جمله اهداف این تفاهم نامه اعلام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید