رئیس مجلس در پیامی به کنگره شهید شاخص بسیج عشایری شهید غیوری زاده اذعان داشت: پایمردی و غیرت عشایر در پاسداشت ارزش‌های دینی و ملی و تلاش شبانه روزی آنان در رونق بخشی به تولید کشور و جهاد اقتصادی از سوی دیگر الگویی مناسب برای سایر بخش‌ها است…

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، متن پیام علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به کنگره شهید شاخص بسیج عشایری شهید علی غیوری زاده به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نقش ممتاز و برجسته عشایر کشور در پیروزی شکوهمند اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی و حماسه سازی آنان در دوران دفاع مقدس چون برگ زرینی در تاریخ ملت ایران می درخشد.

 

افتخارآفرینی عشایر مناطق مختلف کشور در عامه عرصه ها بویژه فرهنگ، اقتصاد و همچنین در تحقق اقتصاد مقاومتی از برجستگی خاصی برخوردار است.

 

پایمردی و غیرت عشایر در پاسداشت ارزشهای دینی و ملی و مقاومت اعتقادی از یکسو و تلاش شبانه روزی آنان در رونق بخشی به تولید کشور و جهاد اقتصادی از سوی دیگر الگویی مناسب برای سایر بخشها است که باید بیش از هر زمان دیگر مورد توجه قرار گیرد و لازم است مسئولان کشور در رفع مشکلات این قشر خدوم تلاش خویش را بیش از گذشته به نمایش بگذارند.

 

اینک که با همت همه عزیزان و دست اندرکاران کنگره شهیدان عشایر غرب و جنوب غرب کشور شاهد برگزاری کنگره نکوداشت مردان و زنان آسمانی هستیم بر روح پرفتوح امام عظیم الشان که به درستی عشایر را از ذخایر انقلاب نامیدند و همه شهیدان عزتمند والامقام، عشایر آن خطه از سرزمین پاک ایران اسلامی بخصوص شهید گرانقدر علی غیوری زاده درود می فرستم و علو درجات آنان را از خداوند منان خواستارم.

 

برگزاری این کنگره در استان مقاوم و سرافراز ایلام فرصت مناسبی برای بازخوانی، تبیین و معرفی رشادت ها و سلحشوری های عشایر بزرگ کشور است که در سخت ترین برهه های تاریخ انقلاب لباس رزم پوشیدند و در تاریخ این سرزمین جاودانه شدند.

 

امید است با تداوم چنین اقداماتی خاطرات و تجربیات پیشکسوتان دوران دفاع مقدس به نسل جوان و نسل های آینده منتقل شود.

 

اینجانب با عرض سلام و درود به مردم قهرمان ایلام توفیق روز افزون تمامی خدمتگزاران به انقلاب و شهیدان گرانقدر را از درگاه خداوند متعال مسئلت میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید