سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: دام عشایر منبع مورد اتکای برای تامین کسری بازار دام زنده و گوشت قرمز در عید قربان است…

 

 

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در باره شرایط  بازار گوشت در آستانه  عید قربان، اظهار داشت: دام‌ عشایر پادزهر مقابله با  فضاسازی دلالان در بازار گوشت تلقی می شود.

 

وی تاکید کرد: در آستانه عید قربان دولت باید با هوشیاری از کسری دام زنده در بازار جلوگیری کند تا بازار دام زنده در این ایام دچار نوسان نشود زیرا به نظر می رسد دام زنده به میزان تقاضا در بازار موجود نیست.

 

نماینده مردم سمیرم در مجلس افزود: اگر دولت تمهیداتی در این ارتباط  اتخاذ نکند بطور حتم فضا برای جولان دلالان در بازار گوشت و دام زنده  مهیا می شود لذا وزارت کشاورزی، ذخیره سازی دام زنده و گوشت را برای عید قربان تدارک ببیند.

 

سلیمی با تاکید بر اینکه کسری دام زنده برای مناسباتی همچون عید قربان دردسرساز نشود، گفت: با توجه به افزایش تقاضا برا ی دام زنده و گوشت در عید قربان نباید اجازه داد دلالان با جوسازی گرانی گوشت  را رقم بزنند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه  حاجیان در این ایام دام زنده را قربانی می کنند و در مراسم ولیمه حجاج نیز از فرآورده های پروتئینی استفاده می شود،  امکان  دارد  بازار گوشت  در این راستا دچار کسری شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید