مشاور استاندار کرمان گفت: باید تدبیر و چاره اندیشی اساسی در زمینه حاشیه‎نشینی عشایر در کنار شهرها، بخش‎ها و روستاها اندیشیده شود…

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، امید منصور بهمنی در آیین تودیع و معارفه مدیر امور عشایر جنوب کرمان بیان داشت: کرمان تنها استان عشایری کشور است که در آن ستاد ساماندهی عشایر در کنار شورای عشایر با ریاست استاندار و عضویت تمام مدیران ارشد ذیربط، مسئول رسیدگی به مشکلات این قشر است.

 

وی با تأکید بر همکاری و تعامل سایر دستگاه‎های اجرایی با امور عشایر، تاکید کرد: سن، جنسیت و ساعت مشخصی برای کار عشایر وجود ندارد، افزود: با توجه به این امر هرچه تلاش در این بخش صورت گیرد، سرمایه‎گذاری برای نظام به شمار می‎رود.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان نیز در این مراسم در سخنانی کمبود نیروی انسانی در امور عشایر را از مشکلات موجود ذکر  کرد و خواستار ارتقای سطح مدیریت امور عشایر جنوب کرمان به اداره کل شد

 

سید یعقوب موسوی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‎های فراوانی که در بخش عشایری منطقه وجود دارد، امیدواریم که هرچه سریع‎تر اداره کل امور عشایر راه‎اندازی شود.

 

رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان اضافه کرد: این منطقه قشلاق عشایر کل استان به شمار می‎رود و به همین دلیل نیازمند توجه بیشتر مسئولان مربوطه است.

 

وی گفت: با وجود اینکه بعد از انقلاب خدمات فراوانی به جامعه عشایری صورت گرفته، اما هنوز محرومیت‎های زیادی در این خصوص وجود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید