فرمانده بسیج عشایری کشور:

مسئولان باید مشکلات عشایر را از نزدیک لمس کنند

فرمانده بسیج عشایری کشور با بیان اینکه رفع مشکلات عشایر در دستور کار قرار گیرد گفت: مسئولان باید مشکلات عشایر را از نزدیک لمس کنند تا بتوانند گامی مؤثر در راستای رفع آن بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار سیف در همایش معتمدین و سران ایلات و طوایف استان سمنان و شورای وحدت اقوام و مذاهب اظهار داشت: مقام معظم رهبری به عشایر اعتماد ویژه‌ای داشتند و از مسئولان برای بازگردانی سلاح‌های عشایر و سامان‌دهی آن‌ها اقدام کنند.

وی با بیان اینکه عشایر مشکلات زیادی در حوزه آب، برق و گازدارند که باید رفع شود تصریح کرد: مسئولان باید توجه کنند و تنها به نوشتن دستورالعمل‌ها اکتفا نکنند و مسئولان باید برای رفع مشکلات عشایری به میدان بروند و از نزدیک این مشکلات را ببینند…

رئیس سازمان بسیج عشایری در کشور با اشاره به اینکه مسئولان باید بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌هایی که قابلیت اجرا ندارد را اعلام نکنند افزود: تأمین علوفه موردنیاز عشایر در دستور کار مسئولان قرار گیرد چراکه عشایر منشأ ذخیره و تولید کشور هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید از عشایر کشور حمایت کرد یادآور شد: اگر عشایر شغل خود را کنار بگذارند یک نظام دچار آسیب می‌شود و مسئولان باید با بازدید از مناطق عشایری نسبت به رفع مشکلات آن برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کنند.

سیف با بیان اینکه دامپزشکی مهم‌ترین نهادی است که در راستای رفع بسیاری از مشکلات عشایر نقش دارند اذعان کرد: استان سمنان تنها استانی است که این نهاد کمک‌های شایانی را برای رفع مشکلات عشایر انجام داده است.

وی ابراز داشت: مسئولان باید وکیل عشایر باشند و برای رفع مشکلات آن‌ها همواره پیش‌قدم باشند.

فرمانده بسیج عشایر کشور با اشاره به اینکه تیزهوش‌ترین افراد این سرزمین از عشایر کشور هستند اعلام کرد: توانمندی و تیزهوشی عشایر در مقایسه با سایر دانش آموزان معمولی بیشتر است و آموزش‌وپرورش باید در راستای آموزش و راه‌اندازی مدارس شبانه‌روزی برای این قشر تلاش کنند تا عشایر برای تحصیل فرزندانشان مجبور نباشند به حاشیه‌نشینی در شهرها اکتفا کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید از زندگی عشایر در حوزه پوشش، صداقت، شجاعت و تلاش و پشتکار آن‌ها مستند ساخت تصریح کرد: رسانه‌ها نقش مؤثری در رفع و مطرح سازی مشکلات عشایر دارند.

سیف با بیان اینکه سازمان تبلیغات باید با ارسال مبلغان به مناطق عشایری کشور نسبت به سامان‌دهی و ارائه آموزش‌های دینی به این قشر در دستور کار قرار گیرد خاطرنشان کرد: سازمان عشایر در محور خدمت به این قشر قرار دارد و مسئولین اگر به مشکلات عشایر رسیدگی نکنند در آخرت مدیون آن‌ها هستیم.

وی افزود: عشایر در حوزه درمانی نیز مشکلات زیادی دارند که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید