نمایندگان مجلس مصوب کردند تمامی روستاییان با سن ۶۰ سال و با پرداخت حق بیمه به اندازه ۱۰ سال بازنشسته شوند…

 

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سازمان امور عشاير ايران به نقل از خبرگزاري ها، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۹بهمن و در بررسی بندهای هزینه ای  لایحه بودجه ۹۷ در  بند الحاقی ۲ به تبصره هفت مصوب کردند، صندوق بیمه روستاییان و عشایر موظف است کلیه روستاییانی را که حداقل ۱۰ سال حق بیمه پرداخت نموده‌اند و به سن ۶۰ سال رسیده‌اند، بازنشسته كند و به اندازه سنواتی که حق بیمه پرداخت کرده‌اند مستمری پرداخت نماید.

با تصویب این بند سن بازنشستگی با حداقل بیمه در بین اهالی روستا و عشایر کاهش پيدا كرد.

وکلای ملت همچنين در  بند «الف» تبصره هفت مصوب کردند، در راستای اجرائی نمودن ماده (۳۵) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، عبارت «واریز به خزانه‌داری کل کشور» در این ماده به عبارت «واریز به حساب تمرکز وجوه درآمد شرکت های دولتی نزد خزانه‌داری کل کشور» اصلاح می‌گردد.

طبق بند «د» تبصره ۷  شرکت‌های دولتی ذی‌ربط مکلفند تسویه حساب را در صورت های مالی خود اعمال نمایند.

وکلای ملت در بند الحاقی ۱۳ به تبصره ۶ مقرر کردند صددرصد درآمد ناشی از سود خالص واردات خودرو در سال‌های ۹۵ و ۹۶ صرف یارانه سود تسهیلات تولید و حمایت از اشتغال ‌شود.

همچنین سازمان بازرسی کل کشور موظف شد بر روند اجرایی این بند نظارت کرده و در صورت وقوع تخلف در تعرفه‌گذاری و ایجاد رانت، موضوع را از مراجع قضایی پیگیری کند. تخلف از اجرای این بند، تصرف در اموال عمومی به حساب می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید