توزیع 100 میلیارد تومان تسهیلات برای افزایش تولید گوشت قرمز در مناطق عشایری

رئیس سازمان امور عشایر گفت: برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز 100 میلیارد تومان تسهیلات بین عشایر کشور توزیع شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، کرمعلی قندالی در سمنان و در حاشیه جشنواره بازی های بومی و محلی عشایر دیباج، اظهار داشت: دولت برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز از محل صندوق توسعه ملی و منابع مدیریت بحران، 200 میلیارد تومان اختصاص داد که تاکنون 100 میلیارد تومان آن بین عشایر توزیع شده است …

 

وی گفت: میزان تولید گوشت قرمز سالانه توسط عشایر هم اکنون 180 هزار تن است که پیش بینی می شود در افق دو ساله با اجرای زنجیره تولید گوشت قرمز این میزان به 220 هزار تن برسد .

 

قندالی با تاکید بر اینکه عشایر در خصوص تامین علوفه و جوی یارانه دار مورد نیاز دام خود نگرانی نداشته باشند گفت: با بارش های مناسب امسال، علوفه مدت دار 6 و 9 ماهه بین عشایر توزیع و کمبودهای احتمالی هم با واردات جبران می شود .

 

رئیس سازمان امور عشایر افزود: دولت جو را با 320 تومان یارانه به قیمت کیلویی 682 تومان در بورس عرضه می کند تا عشایر برای تغذیه دام خود بتوانند از جوی یارانه دار هم استفاده کنند .

 

وی همچنین گفت: دولت امسال برای تکمیل طرح های نیمه تمام منابع آب و خاک عشایری 93 میلیارد تومان اختصاص داده و پیش بینی می شود این طرح ها تا دو سال آینده تکمیل شوند .

 

دیدگاهتان را بنویسید