قائم مقام سازمان امور عشایر گفت: هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به عشایر کشور پرداخت می شود و اولویت پرداخت با خانوارهایی است که بر اثر سیل و خشکسالی های اخیر متحمل خسارت شده اند…

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، میرولی صفرزاده در حاشیه نشست سراسری مدیران امور عشایر کشور در شهرکرد توانمندسازی عشایر را از مهمترین برنامه های امسال سازمان امور عشایر اعلام کرد و گفت: این تسهیلات مختص عشایر کوچرو است و و اولویت پرداخت با خانوارهایی است که بر اثر سیل و خشکسالی های اخیر متحمل خسارت شده اند.

 

وی بیان داشت: آموزش عشایر در حوزه بهره برداری از فناوری های نوین برای توسعه باغات و محصولات گلخانه ای در اولویت برنامه های این سازمان قرار دارد.

 

صفرزاده با بیان اینکه 790 هکتار از اراضی زراعی و باغی کشور در قلمرو عشایر قرار دارد، گفت: با توجه به ظرفیت های طبیعی مناطق عشایری، مزارع دیم این مناطق به کشت گیاهان دارویی اختصاص می یابد.

 

قائم مقام سازمان امور عشایر کشور افزایش آموزش، بهره وری از منابع آبی و خاکی، افزایش بهره وری منابع تولید در اراضی واگذار شده، بهره برداری از ظرفیت های طبیعی مناطق عشایری، توسعه باغات در اراضی شیب دار، توسعه کشت گلخانه ای و توانمندسازی و توان افزایی جامعه عشایری را از مهمترین برنامه های سازمان امور عشایر در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

 

وی با تاکید بر مدیریت بازاریابی و بازارسازی محصولات عشایر، گفت:عشایر بایدحلقه های زنجیره تولید را جدی بگیرند و به بازاریابی که مهمترین حلقه این زنجیره است بیش از پیش توجه داشته باشند.

 

صفرزاده با اشاره به شاخص های عمومی ارزیابی عملکرد استان های عشایرنشین کشور، افزود: استان های لرستان، خراسان جنوبی، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری به ترتیب رتبه های اول تا پنجم را در بین استان های عشایرنشین کشور به خود اختصاص داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید