نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و عشایر تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، احمد همتی اظهار داشت: توسعه مناطق روستایی و کم برخوردار یکی از مهم‌ترین رویکردهای دولت در چند سال اخیر است…

وی با اشاره به تصویب چند قانون مهم برای تحقق این هدف بیان کرد: تخصیص 1.5 میلیارد دلار معادل 12 هزار میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد رونق و توسعه مناطق روستایی یکی از مهم‌ترین اقدامات مجلس بود.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر با اشاره به تصویب واریز 32 درصد از درآمدهای نفتی به صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: این مهم گامی مؤثر برای افزایش اعتبارات توسعه‌ای و رسیدگی به مناطق محروم کشور بود.

وی با بیان اینکه در طول سال بیش از 20 هزار میلیارد تومان از منابع مختلف برای ایجاد توسعه پایدار در مناطق روستایی کشور تصویب‌شده است، یادآور شد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی برای راه‌اندازی پروژه‌های عمرانی در مناطق روستایی استان سمنان اقدامات لازم را انجام دهند.

همتی با تأکید بر اینکه حفظ جمعیت روستانشین مهم‌ترین رویکرد ما در اجرای این طرح‌ها است، اعلام کرد: بخش عمده‌ای از مشکلات بیکاری و اشتغال به سبب عدم خودباوری و خوداشتغالی در استان است.

وی ابراز داشت: روستاها محور تولید در جامعه هستند و کاهش جمعیت این قشر می‌تواند ضربه سنگینی را به بدنه تولید در نظام وارد کند.

نماینده مردم سمنان، سرخه و مهدی‌شهر بیان کرد: پروژه‌های کاربردی و اشتغال‌زا در مناطق روستایی باید هرچه سریع‌تر به دستگاه‌های مربوطه معرفی و اجرای آن نیز پیگیری شود.

نظرات بینندگان

دیدگاهتان را بنویسید