رییس سازمان امور عشایر کشور از برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر با حضور رییس جمهور در 14 و 15 مهرماه خبر داد…

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور عشایر ایران، رییس سازمان امور عشایر با اعلام این خبر گفت: با وجود جایگاه والای عشایر در اقتصاد، فرهنگ و امنیت کشور و نقش مهم آنها در تولیدات اقتصادی، ثبات فرهنگی و امنیت و مرزداری کشور، روزی به نام روز عشایر در تقویم رسمی جمهوری اسلامی وجود نداشت.

وی افزود: با پیگیری‌ سازمان امور عشایر و همکاری شورای فرهنگ عمومی کشور، پیشنهاد «روز عشایر» همگام با روز روستا (15 مهر) به عنوان روز روستا و عشایر به تصویب رسید.

قندالی خاطرنشان کرد: این روز در تقویم سال 1395 کشور به عنوان روز روستا و عشایر درج شده است.

وی با بیان این‌که در 14 و 15 مهرماه سال جاری، همایش ملی روز روستا و عشایر در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود، اظهار داشت: در این همایش دو رروزه که با همکاری معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود،بالغ بر 1500 نفر از روستاییان و عشایر نمونه کشور حضور داشته و ریاست محترم جمهوری در جمع آنان سخنرانی خواهند کرد.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه تولیدات روستاییان و عشایر در دی‌ماه سال‌جاری در تهران خبر داد و گفت: در این نمایشگاه، محصولات، تولیدات و توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور به مدت یک هفته در معرض بازدید مردم قرار خواهد گرفت.

رییس سازمان امور عشایر تصریح کرد: عشایر و روستاییان نمونه بارز اقدام و عمل برای موضوع اقتصاد مقاومتی که دغدغه و تاکید مقام معظم رهبری است، بوده و با کمترین توقع و بیشترین تلاش، موضوع اقتصاد مقاومتی را در مرحله اقدام و عمل عینیت می‌بخشند.

وی اقتصاد مقاومتی را به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی فعالیت‌های عشایر دانست و بیان داشت: این رویکرد می‌‌تواند در میان آنان الگو سازی شده و به سایر جوامع نیز انتقال یابد.

دیدگاهتان را بنویسید