مدیر کل دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: در راستای توانمند سازی مهارت جمعیت روستایی و عشایری، سالی حدود ۱۵ میلیون نفر ساعت آموزش در این مناطق انجام می‌شود…

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسن کشاورز در بوشهر با بیان اینکه طرح توانمندسازی آموزش‌های مهارتی در مناطق محروم و مرزی اجرا می‌شود، اظهار داشت:  طرح توانمندسازی آموزش‌های مهارتی روستائیان، عشایر و ساکنان مناطق محروم و مرزی با اولویت اشتغال پایدار در دستور کار این سازمان قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه در این ارتباط شش استان کشور به عنوان پایلوت انتخاب شده اند، گفت: استان بوشهر در این زمینه اعلام آمادگی کرده است تا پس از بدست آمدن نتایج آن، در سطح کشور نیز عملیاتی شود.

 

کشاورز هدف از اجرای این طرح را افزایش تولید، بهبود معیشت در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستانشین به شهرها دانست.

 

مدیر کل دفتر آموزش روستایی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به صورت آموزش‌های مهارتی در روستاها و مناطق عشایری ارائه می‌شود، تصریح کرد: در راستای توانمند سازی مهارت جمعیت روستایی و عشایری سالی حدود 15 میلیون نفر ساعت آموزش در این مناطق انجام می‌شود.

 

وی با بیان اینکه حدود چهاردرصد از این مناطق در کشور تحت پوشش آموزش مهارتی قرار می‌گیرد، افزود: باتوجه به امکاناتی که در سطح این سازمان برای ارائه آموزش سیار در روستاها وجود دارد حدود 4 درصد از این مناطق در کشور تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 

کشاورز با بیان اینکه کاهش معضل و آسیب‌های اجتماعی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان را مهارت افزایی دانست و گفت: این مهم ضمن اینکه سبب جلوگیری مهاجرت روستائیان به شهر می‌شود زمینه بهبود معیشت و کسب مهارت‌های زندگی فراهم می‌کند.

ا

دیدگاهتان را بنویسید