مدیرکل آموزش و پرورش عشایر کشور تعداد مراکز  شبانه روزبی آموزش و پرورش عشایری کشور را 199 مرکز عنوان کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی نقی یزدان پناه در همایش نقطه سرخط در دهدشت، اظهار کرد: هیچ لذتی بالاتر از شغل معلمی نیست و اگر امروز از بهمن بیگی ها و طاهری‌ها یاد می شود به خاطر این است که دل در گرو عشق و علم آموزی داشتند…

 

وی معلمان را سرمایه های بزرگ یک جامعه دانست و بیان کرد: آنچه معلم را بزرگ نگه می دارد اندیشه اوست و نباید بگذاریم این ارزش با مسائل مادی عجین شود.

 

یزدان پناه مراکز شبانه روزی عشایری را 199مرکز عنوان افزود: با وجود سیاست‌های آموزش و پرورش مبنی بر عدم توسعه، در طی دو سال اخیر 28 مراکز شبانه روزی برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان عشایری ایجاد شده است..

 

مدیرکل آموزش و پرورش عشایر کشور اظهار کرد: 171 هزار و 447 دانش آموز عشایری در مقطع ابتدایی و متوسطه دوم و سوم در 23 استان مشغول به تحصیل هستند و  15 هزار معلم و کارمند به آنها خدمات ارایه می دهند.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 700 دستگاه لپ تاپ درمدارس عشایری توزیع شد، تاکید کرد: معلمان اگر نتوانند به فناوری های روز مسلط باشند از دانش آموزان عقب خواهند ماند.

 

گفتنی است، همایش نقطه سرخط، و نکوداشت مرحوم “محمد بهمن بیگی” و “کی عطا طاهری” و تجلیل از معلمان و شهدای فرهنگی در دهدشت برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید