رییس سازمان امور عشایر آخرین اقدامات انجام شده در خصوص بند 2 مصوبه شورای عالی عشایر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی با اشاره به دوازدهمین جلسه «شورای عالی عشایر» که 20 دی‌ماه سال گذشته به ریاست معاون اول رییس‌جمهور و با حضور چند تن از وزیران برگزار شد، درباره روند پیگیری مصوبات این جلسه گفت: یکی از مصوبات مهم این جلسه، تهیه طرح‌های ویژه ارتقای دانش و سواد، ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی و نیز طرح ارتقای سطح برخورداری از بهداشت، درمان و بیمه های اجتماعی در مناطق عشایری بوده است…

وی افزود: در خصوص طرح ویژه ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به جامعه عشایری، ضمن هماهنگی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دستگاه های مرتبط و مؤثر در امور فرهنگی و مذهبی در جامعه عشایری شناسایی و با انجام مکاتبه و دعوت از نمایندگان آنان با حضور 17 دستگاه و تشکیل 13 جلسه تاکنون، کار تهیه و تدوین طرح در مراحل نهایی است و به زودی به شورای عالی عشایر تقدیم می‌شود.

قندالی درباره طرح جامع ارتقای سطح دانش و سواد در مناطق عشایری اظهار داشت: خوشبختانه این طرح نیز با پیگیری‌های انجام شده و همکاری دستگاه های اجرایی ذیربط (وزارت آموزش و پرورش، سازمان نهضت سوادآموزی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و …) در حال نگارش است و پیش بینی می‌شود ظرف دو ماه آینده آماده خواهد شد.

رییس سازمان امور عشایر به طرح ویژه ارتقای سطح برخورداری از بهداشت، درمان و بیمه های اجتماعی در مناطق عشایری اشاره کرد و گفت: این طرح برای جامعه عشایری از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. به همین دلیل، سازمان امور عشایر به عنوان دبیرخانه شورای عالی عشایر، پیگیری های زیادی به عمل آورد تا کارگروه مربوطه تشکیل شود. باتوجه به اینکه مسئولیت تهیه این طرح به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محول شده است، اما متاسفانه تاکنون با وجود مکاتبات و پیگیری های فراوان هنوز این کارگروه تشکیل نشده و تدوین طرح آغاز نشده است.

وی در پایان از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همه دستگاه مرتبط با بهداشت و درمان عشایر خواست در تشکیل این کارگروه و تدوین طرح تسریع کنند تا این طرح نیز همچون دو طرح دیگر به موقع در اختیار دبیرخانه شورای عالی عشایر برای طرح در شورای عالی عشایر قرار گیرد

دیدگاهتان را بنویسید