عشایر کوهبنان 20 درصد مواد پروتئینی این شهرستان را تامین می کنند.

نماینده امورعشایر کوهبنان گفت: به منظور مشکلات مربوط به حوز ه های آبرسانی وتآمین برق عشایر بودجه باید تخصیص داده شود واین در حالی است که این قشر زحمکتش بیش از 20درصد از مواد پروتئینی شهرستان کوهبنان راتأمین می کنند…

 

علی میرزایی امروز در گفت وگو با خبر نگار فارس در کوهبنان اظهار داشت: امورعشایری کوهبنان درسال 92 راه اندازی شده، اما در حال حاضر فاقد امکانات ونیروی انسانی است واین امر موجب روند کند کمک رسانی به این قشر شده است.

وی ادامه داد: به منظور ارائه خدمات بهتر ومطلوبتر  شناسایی عشایر به همراه مناطق ییلاقی وقشلاقی شهرستان کوهبنان در دستور کار قرارگرفت وتاکنون بیش از 70 خانوار عشایر ساکن وغیر ساکن با جمعیتی بالغ بر 200 نفر در مناطق مختلف شهرستان کوهبنان شناسایی شده اند که اکثر آنها درراستای پرورش دام سبک مشغول به فعالیت هستند.

ایشان خاطر نشان کرد : با توجه به کاهش نزولات جوی وخشکیدن بسیاری از چشمه های آب ، بسیاری از عشایر با مشکل آب آشامیدنی وآب برای دام ها مواجه هستند  که دراین راستا تاکنون 120 تانکر آب 13 هزار لیتری در قالب بودجه سالانه به عشایر شهرستان کوهبنان اختصاص داده شده است.

وی تأکید کرد: توزیع سه تن آرد دربین عشایر از جمله کارهایی است که انجام شده وضمن هماهنگی  با اداره دامپزشکی شهرستان  با بازدید از مناطق عشایری به منظور جلوگیری از بیماریهای احتمالی نسبت به واکسیناسیون دام های عشایری اقدام شده است.

نماینده امورعشایر کوهبنان بیان کرد: ضمن هماهنگی با مسئولان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان درراستای رفع مشکلات  حوزه بهداشت وسلامت عشایر  اقدامات خوبی صورت گرفته وتخصیص اعتبار ویژه برای ساخت سرویس های بهداشتی از جمله این کارهاست.

وی یادآور شد: ضمن رایزنی با معاون عمرانی وبرنامه ریزی فرمانداری کوهبنان مقرر شد به منظور رفع مشکلات مربوط به حوزه های آبرسانی ونأمین بودجه باید تخصیص داده شود واین در حالی است که این قشر زحمتکش بسش از 30درصد از مواد پروتئینی شهرستان کوهبنان را تأمین می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید