دام های عشایر در برابر 24 خطر تحت بیمه قرار می گیرند

 

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: دام های عشایر در برابر بروز 24 خطر تحت پوشش بیمه قرار می گیرند که در صورت مواجهه با هر یک از این خطرات، به آنان خسارت پرداخت می شود….

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدابراهیم حسن نژاد روز چهارشنبه 23 دیماه در جمع مدیران امور عشایر کشور در چابهار بیان داشت: بیمه خدمات زیادی به عشایر کشور ارائه می دهد که بیمه دام از آن جمله است و به ازای تلف شدن هر راس گوسفند، از یک میلیون و 800 هزار ریال تا 4.5 میلیون ریال غرامت به خسارت دیدگان پرداخت می شود.

 

وی افزود: دام های عشایر در مقابل بروز 24 خطر بیمه می شوند که در صورت مواجهه با هر یک از این خطرات، به آنان خسارت پرداخت می شود.

حسن نژاد گفت: در حال حاضر  153 نوع محصول کشاورزی در کشور زیر پوشش بیمه قرار دارد.

 

وی ادامه داد: در کشور ما محصولات زراعی، دام و طیور با مخاطرات زیادی روبرو هستند و مالکان سالانه ضرر و زیان زیادی را از ناحیه حوادث متحمل می شوند.

حسن نژاد گفت: خشکسالی، ریزگردها، طوفان، سیل، سرما و گرما خسارات زیادی را به کشاورزان و دامداران کشور وارد می کند.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی با بیان اینکه محصولات کشاورزی در ایران در مقابل 204 خطر بیمه می شود، افزود: هنوز بسیاری از خطرات احتمالی، محصولات کشاورزی ما را تهدید می کند.

وی خاطرنشان کرد: بیمه متکی به دولت است و حمایت های جدی از کشاورزان و دامداران به عمل می آورد.

وی اضافه کرد: براساس اعلام بانک جهانی، ایران یکی از 10 کشور نخست جهان از نظر فراوانی و تنوع حوادث و بحران های طبیعی است.

قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی تصریح کرد: براساس آمارها سالانه بیش از 9 میلیون واحد دامی و هشت میلیون قطعه طیور در کشور بیمه می شود.

وی از اقشار مختلف، بویژه کشاورزان، دامداران و عشایر خواست دام و محصول خود را به موقع بیمه کنند تا در صورت وقوع حوادث، متضرر نشوند.

گفتنی است، گردهمایی مدیران امور عشایر سراسر کشور با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، رییس ستاد مدیریت بحران کشور و قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی در روزهای 22 و 23 دی ماه در چابهار برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید