رییس سازمان امور عشایر ایران گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و برنامه ریزی های صورت گرفته، 30 هزار تن به تولید گوشت قرمز عشایر کشور افزوده می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی که برای شرکت در دومین جلسه شورای عشایر شهرستان فیروزکوه و افتتاح برخی پروژه های عشایری به منطقه کبود لر روستای طرود این شهرستان سفر کرده بود، در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا با اشاره به شعار سال 93 اظهارکرد: به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری کتابچه ای جامع با دیدگاه ها و اهداف همه جانبه نگر در سازمان امور عشایر تدوین شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز عشایر انتظار می رود حداقل 30 هزار تن به تولیدات دامی و بخصوص تولید گوشت عشایر کشور اضافه شود که معادل 20 درصد کل تولیدات عشایر است.

قندالی با اشاره به شاخصه های زندگی عشایری، گفت: عشایر یک مجموعه اقتصادی تمام عیار است که به صورت درون زا فعال بوده و تحریم های دشمنان در آنها کارگر نیست.

وی ادامه داد: در بعد فرهنگی عشایر، ویژگی هایی همچون صفا و صمیمیت، کارگروهی و استحکام بنیان خانواده حکمفرما است که باید زنده نگه داشته شود.

رییس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد: ویژگی امنیتی دیگر مشخصه عشایر است که می توان از آن به عنوان مفهوم واقعی پدافند غیرعامل یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: 59 درصد وسعت کشور قلمرو عشایر و نفوذ آنهاست و بهترین مراتع کشور در حوزه های عشایری واقع شده است.

قندالی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ها و قابلیت عشایر عنوان کرد: تامین امکانات و حداقل های زندگی عشایر سرمایه گذاری است و می توان آنان را در مقوله های زیست محیطی، منابع طبیعی و … به کار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید