رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اجرایی شدن طرح توانمندسازی و ارائه آموزش های مهارتی به روستائیان، عشایر، مناطق محروم و مرزی چهار استان سیستان و بلوچستان، گیلان، کردستان و هرمزگان بعد از ماه رمضان خبر داد…

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کوروش پرند نیاز سنجی آموزشی و تدوین و بازنگری استانداردهای آموزشی را از گام‌های نخستین اجرای این طرح دانست.

 

وی گفت: در طرح توانمندسازی و ارائه آموزش های مهارتی ، علاوه براینکه روستاییان و عشایر دوره های تخصصی فنی و شغلی را فرا می گیرند با آموزش های عمومی و کسب و کار و کارآفرینی نیز آشنا می شوند.

 

پرند تعداد شاغلان در روستاهای کشور را بیش از 6 میلیون نفر برشمرد و افزود: آموزش حین خدمت این گروه از جمعیت کشور که دارای شغل و مهارت نیز هستند از برنامه های مهم طرح توانمندسازی است.

 

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به یک میلیون نفر از افرادی که در روستاها زندگی می کنند بیکار هستند گفت : برای آموزش مهارتی این افراد نیز دورهای آموزشی منظمی پیش بینی شده است تا در قالب مدل آموزش، تولید و اشتغال تحت پوشش قرار گیرند.

 

وی استفاده از توان دهیاران و فرمانداران و معتمدان محلی را از ویژگی های اجرای این طرح دانست.

دیدگاهتان را بنویسید