پیر مرد 67 ساله اهل و ساکن منطقه عشایرنشین ماهوته آبدانان تاکنون 2000جلد کتاب خوانده است …

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان در این خصوص گفت : اکبر رستمی روزانه 5 ساعت مطالعه می کند و فعال ترین عضو کتابخانه های عمومی شهرستان آبدانان است.

 

اردشیر بوستانی افزود: این مرد عشایری چهار سال است بعنوان عضو با کتابخانه عمومی مرکزی آبدانان ارتباط مستقیم دارد و روزانه 20 کیلومتر راه را برای حضور در کتابخانه و مطالعه کتاب طی می کند.

 

وی ادامه داد: آقای رستمی در طول هفته چهار روز به این کتابخانه مراجعه و پنج جلد کتاب با موضوعات مختلف را به امانت می گیرد و پس از مطالعه آنها را به کتابخانه تحویل می دهد.

 

این مرد عشایری آبدانانی درباره علاقه خود به مطالعه کتاب می گوید: روزانه برغم همه مشکلات کاری، 5 تا 6 ساعت مطالعه دارم و مطالب و نکات مهم کتاب هایی را که می خوانم را در دفتری یادداشت می کنم تا در زمان لازم از آن یادداشت ها استفاده کنم.

 

رستمی کتاب را تنها رفیق و همدم خود معرفی می کند و می افزاید: در زمانیکه گوسفندانم را به چرا می برم همراه خود کتاب نیز می برم  و مطالعه می کنم تا از وقت خود حداکثر استفاده را کرده باشم.

 

وی که فقط سواد خواندن و نوشتن دارد، می گوید: به برکت انس با کتاب و عشق به مطالعه، باسرنوشت همه شاهان، بخشی از سیره ائمه طاهرین(ع)، تعداد زیادی داستان قرآنی، قسمت هایی از تاریخ اسلام و احکام و آیات نورانی قران کریم آشنایی دارم.

 

این مرد فرهیخته عشایری با بیان اینکه زندگی ام در مطالعه کتاب و نوشتن احادیث اهل بیت (ع) خلاصه می شود و این رویه را تنها سرمایه ماندگار خود می دانم، تاکید می کند.: تا لحظه ای که جان در بدن دارم از مطالعه، انس و الفت با کتاب دست بر نمی دارم و به همه فرزندانم نیز توصیه کرده ام روزانه ولو در حد محدود، کتاب بخوانند.

 

منطقه عشایرنشین ماهوته در 20 کیلومتری جنوب شرق شهرستان آبدانان در استان ایلام واقع است.

 

دیدگاهتان را بنویسید