وزیر آموزش و پرورش گفت: پس از 70سال اساسنامه مدارس عشایر کشور به منظور ایجاد فرصت های ویژه، در دولت تدبیر و امید نهایی و تصویب شد….

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امر عشایر ایران به نقل از ایرنا، علی اصغر فانی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه به مناسبت هفته معلم اظهار داشت: رسیدگی به مناطق محروم، مرزی و دو زبانه در مرحله پیش دبستانی از برنامه های وزارت آموزش و پرورش است.

 

وی سیاست آموزش و پرورش را توسعه عدالت آموزشی در کشور بیان کرد و گفت: همه کودکان کشور بر اساس ماده 30 قانون اساسی باید از نعمت سواد برخوردار شوند و ایجاد مدارس تک نفره در کشور در راستای تحقق قانون اساسی است.

فانی با اشاره به وجود 13میلیون دانش آموز، حدود 26میلیون والدین دانش آموزان و یک میلیون فرهنگی در کشور گفت: این نهاد 40 میلیون مخاطب دارد که می تواند در جهت اطلاعات و آگاهی با اقتصاد مقاومتی گام بردارد.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: هم اکنون 110 مدرسه در کشور با تنها یک دانش آموز تاسیس شده است که این نشان از اهمیت دولت جمهوری اسلامی ایران به موضوع تعلیم و تربیت است.

وی یادآور شد: امروز معلمان گرامی ما در دورترین نقاط کشور بدون وجود هیچ نشانی از دستگاه های دولتی فقط با برقراری پرچم جمهوری اسلامی ایران به تدریس دانش آموزان می پردازند.

فانی گفت: علیرغم تنگناهای مالی با حمایت رئیس جمهور از سال 94 طرح رتبه بندی معلمان را اجرا کردیم که در سال 95 آثار اجرای این طرح را خواهیم دید.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: با اجرای این طرح دغدغه معیشتی معلمان در سال 95 برطرف خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید