رییس سازمان امور عشایر در دیدار با استاندار بوشهر اعلام کرد: ۸۰ هزار خانوار عشایری در کانون‌های عشایری زندگی می کنند…

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، کرمعلی قندالی عصر روز چهارشنبه 2 اردیبهشت ماه در نشست با مصطفی سالاری استاندار بوشهر اظهار داشت: به منظور بهبود وضعیت اسکان عشایر، کانون‌های عشایری ایجاد شده است که ۸۰ هزار خانوار عشایری در این کانون‌ها زندگی می‌کنند.

 

وی ابراز داشت: دو درصد از جمعیت کشور را عشایر تشکیل می‌دهند که جمعیت آنان حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است و ۵۹ درصد از عرصه های کشور در قلمرو آنان قرار دارد.

 

قندالی با بیان اینکه 28درصد از دام سبک کشور در  اختیار عشایر است، افزود: عشایر حدود ۲۵ درصد گوشت قرمز و 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می‌کنند و در تولید فرآورده‌های دامی و لبنی نقش بسیار مهمی دارند.

 

رئیس سازمان امور عشایر بر لزوم تلاش برای رفع مشکلات عشایر تاکید کرد و بیان داشت: خشکسالی باعث بروز مشکلاتی برای عشایر در نقاط مختلف کشور شده است. به همین منظور ۱۰۰ میلیارد ریال برای تامین علوفه مورد نیاز دام عشایر مصوب شده که 80 میلیارد ریال آن تاکنون پرداخت شده است.

 

بر اساس این گزاش، رییس سازمان امور عشایر همچنین در سفر به استان بوشهر در مراسمی فرهمند آقایی را به عنوان مدیر جدید امور عشایر این استان معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید