معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر از پیشنهاد اختصاص ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای رفع مشکلات جامعه عشایری کشور در خصوص تامین آب و علوفه دام خبر داد…

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، میرولی صفر زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: سازمان امور عشایر برای رفع مشکل آب شرب، علوفه دام و کمک به تشکل‌های عشایری پیشنهاد اختصاص 800 میلیارد ریال به دولت ارائه کرده است که امیدواریم مورد تصویب قرار بگیرد.

 

وی افزود: از این میزان اعتبار 500 میلیارد ریال برای کمک به صندوق عشایری و تشکل‌های عشایری برای افزایش نقدینگی و تامین علوفه در سراسر کشور پیشنهاد شده است که در صورت تخصیص این میزان اعتبار شاهد رونق در مجموعه این تشکل‌ها خواهیم بود.

 

صفرزاده با اشاره به اینکه هم اکنون 88 هزار خانوار عشایری با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند، عنوان کرد: از این تعداد 70 هزار خانوار در مناطق قشلاقی و 18 هزار خانوار در مناظق ییلاقی زندگی می‌کنند.

 

جانشین رئیس سازمان امور عشایر در بخش دیگری از سخنانش از اختصاص 130 میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی برای اجرای زنجیره تولید گوشت خبر داد و افزود: تاکنون 118 میلیارد تومان از این تسهیلات جذب شده است.

 

وی اضافه کرد: تاکنون 650 هزار راس دام عشایر از محل اعتبارات و تسهیلات صندوق توسعه ملی پرواربندی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید