سردار شهید ” علی غیوری‌زاده ” به عنوان شهید شاخص سال 1393 سازمان بسیج عشایر کشور معرفی شد…

 

احمد سعیدی جانشین سازمان بسیج عشایر کشور با بیان این مطلب گفت: با وجود اینکه همه شهدای ایران اسلامی و شهدای جامعه عشایر کشور شاخص هستند اما سال 1393 پنجمین سالی است که یکی از شهدای گرانقدر عشایر به عنوان شهید شاخص سال معرفی می­ شود.

وی ادامه داد: برای سال 93 نیز سردار شهید علی غیوری­ زاده به عنوان شهید شاخص بسیج جامعه عشایر کشور معرفی شده است.

سعیدی بیان کرد: علی غیوری زاده اهل روستای میدان پاریاب در شهر ملکشاهی استان ایلام است که از ابتدای جنگ در عملیاتهای مختلفی از جمله عاشورا، والفجر9 و … حضور داشت و در مسئولیت های حفاظت اطلاعات، فرمانده گردان و فرمانده اطلاعات و عملیات لشگر امیرالمؤمنین(ع) قرار گرفت و در اواخر خرداد سال 1367 در هجوم منافقین به شهر مهران به شهادت رسید.

وی افزود: با توجه به هجمه آتش دشمن جنازه این شهید عزیز مفقود شد ولی سرانجام در شب نیمه شعبان سال 1378 پیکر پاک او توسط برادران تیم تفحص شناسایی و تشییع و به خاک سپرده شد.

سعیدی خاطر نشان کرد: از آنجا که این شهید به عنوان شهید شاخص سازمان بسیج عشایری در سال 93 در کل کشور است، معرفی سیره­ های عملی و اخلاقی این شهید بزرگوار در دستور کار رده­ های بسیج عشایری قرار خواهد گرفت.

جانشین سازمان بسیج عشایر کشور در پایان تاکید کرد: اگر امروز کشور ما دارای استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیت است و گزینه­ های پوچ و توخالی آمریکا چندین سال است که بر روی میز خاک می خورد، مرهون مجاهدتها، جانفشانی ها و خون مقدس شهدا است.

خاطرنشان می شود در سال 1392 سردار شهید محمدعلی شاهمرادی از اصفهان، سال 1391 سردار شهید علی رحم رحمتی زاده از لرستان، سال 1390 سردار شهید احمد سلیمانی از کرمانشاه و سال 1389 نیز سردار شهید امام قلی عزیزی از فارس به عنوان شهدای شاخص بسیج عشایر کشور معرفی شده بودند که مراسم بزرگداشت این شهیدان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید