منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
شنبه
1399
اسفند
9
 

حاضرین در سایت

ما 54 مهمان آنلاین داریم
به مناسبت روز ملی روستا و عشایر 10 پروژه با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد تومان در مناطق عشایری شمال استان کرمان افتتاح می شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 15 مهر 1399 ساعت 06:48

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر استان کرمان ،مدیرکل امور عشایر استان کرمان  از افتتاح 10 پروژه از محل اعتبارات ملی در سطح استان با اعتباری به مبلغ 6 میلیارد تومان به مناسبت روز ملی روستا و عشایر در ماه جاری در مناطق عشایری شمال استان کرمان خبر داد.

رضا نیکزادی در جمع خبرنگاران به مناسب روز عشایر بیان داشت: پیش بینی می شود با افتتاح این طرح ها حدود 700 خانوار از آب شرب بهداشتی بهره مند گردند و شبکه آب آشامیدنی جایگزین آبرسانی سیار می شود.
وی در ادامه رسانه ها را زبان گویای مردم و مسئولان دانست و گفت: مدیران در کنار رسانه ها و رسانه ها در کنار مسئولان می توانند اهداف توسعه ای را پیش ببرند و  طبیعتا ما از هر چیز که بتوانیم در جهت رشد و توسعه مردم خصوصا قشر عشایر قدم برداریم استقبال خواهیم کرد.

نیکزادی با اشاره به اینکه بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده تقریبا کمترین ابتلا به بیماری کوید ۱۹ در بین عشایر گزارش شده است گفت: امسال از امکانات سپاه استفاده کردیم و بخشی از دام عشایر را در کوچ بهاره ب صورت مکانیزه کوچ دادیم و در کوچ پاییزه نیز این امر در دستور کار قرار گرفته است و نیز با هماهنگی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل دامپزشکی استان اقدامات مسمر ثمری در رابطه با  بهداشت خانوار و دام عشایر علی الخصوص در دوران ویروس کرونا اجرا گردیده است.

وی با توجه به انجام نشدن مراسمات حج و ماه محرم گفت: تعدادی دام آماده عرضه است اما با این قیمت ها نمیتوان فروش را انجام داد و باید قیمت تضمینی همانند سایر محصولات کشاورزی برای گوشت در نظر گرفته شود.
مدیرکل عشایری شمال استان کرمان امید به زندگی را در بین عشایر از سایر جوامع  بالاتر دانست و گفت: قریب به اتفاق روستا و عشایر بیمه هستند امابیمه عشایر بالای ۵۵ سال را بیمه نمی کند، ما پیشنهاد می کنیم سن ۵۵ سال حداقل به ۶۵ سال افزایش پیدا کند .
این مسئول با اعلام این مطلب که حداکثر 60 درصد عشایر دارای مجوز چرا هستند و به افراد بالای ۴۰ سال کارت چرای دام تعلق می‌گیرد گفت: بعضی از افراد زیر ۴۰ سال واجد شرایط هستند تا بتوانند این کارت را داشته باشند.

مدیرکل عشایر شمال استان کرمان جامعه عشایری را یک واقعیت اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: این جامعه دارای ساختاری تاریخی است که توجه ویژه به این جامعه می تواند تاثیرپذیری مثبتی را در ابعاد دیگر به وجود آورد.

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 15 مهر 1399 ساعت 07:17
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان