منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
دوشنبه
1400
فروردین
23
 

حاضرین در سایت

ما 15 مهمان آنلاین داریم
بودجه تخصیص یافته برای اسکان عشایر پاسخگو نیست مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
یکشنبه, 12 مرداد 1393 ساعت 05:08

قائم مقام سازمان امور عشایر  ایران گفت: با توجه به بودجه تصویب شده برای اسکان عشایر اگر این اعتبار به صورت کامل تخصیص پیدا کند، کاهش 50 درصدی را در اسکان عشایر نسبت به اهداف تعیین شده در برنامه‌ پنجم توسعه شاهد خواهیم بود...

 

به گزارش روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، میرولی صفرزاده با بیان اینکه امسال در ردیف بودجه ملی اسکان عشایر 30 میلیارد تومان به تصویب رسید که مجلس شورای اسلامی در ردیف دیگری 20 میلیارد تومان دیگر نیز در نظر گرفت، اظهار کرد: حتی اگر 50 میلیارد تومان مصوب مجلس شورای اسلامی در سال جاری به طور کامل اختصاص یابد، می‌توان با این بودجه تنها 4000 خانوار عشایری را اسکان داد که نسبت به برنامه با کاهش 50 درصدی مواجه می‌شویم.

وی افزود: در سال گذشته از 40 میلیارد تومان اعتبار مصوب مجلس شورای اسلامی برای اسکان عشایر حدود 18 میلیارد تومان آن اختصاص پیدا کرد که تنها موجب اسکان 2500 خانوار عشایری شد که به مراتب کمتر از برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده بود.

صفرزاده ادامه داد: بر اساس برنامه پنجم توسعه سالانه باید 8000 خانوار عشایری اسکان یابند که در مجموع  32 هزار خانوار عشایری می بایست در طول برنامه پنجم اسکان پیدا کنند اما تورم و افزایش قیمت‌ها و کمبود بودجه و اعتبارات باعث شده تا سازمان امور عشایر در برنامه‌های خود از جمله اسکان خانوارهای عشایری از برنامه پنجم توسعه عقب بماند.

قائم مقام و معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه طی سال‌های گذشته تنها حدود 12 درصد از اعتبارات اسکان عشایر به این سازمان اختصاص یافته است، اظهار امیدواری کرد در سال‌های باقیمانده از برنامه پنجم با اختصاص اعتبارات پیش‌بینی شده؛ زیربناهای تولید، اشتغال و اسکان برای 32 هزار خانوار عشایری فراهم شود.

وی خاطر نشان کرد: از ابتدای برنامه دوم توسعه که اسکان عشایر در دستور کار دولت و سازمان امور عشایر قرار گرفته است 76 هزار خانوار عشایری در سراسر کشور اسکان پیدا کرده اند.

صفرزاده ابراز داشت: استراتژی سازمان امور عشایر ساماندهی زندگی عشایر است و از آن جاکه اسکان عشایر یک امر اجباری نیست این سازمان در هر جایی که امکان تولید و درآمدزایی در جهت رفاه بیشتر عشایر فراهم باشد اسکان عشایر را انجام می دهد اما به دلیل اینکه بودجه تخصیص یافته برای این امر کافی نیست این سازمان موفق نشده طرح اسکان را به طور جامع اجرایی کند.

١٤:٥٨

نظرات بینندگان

آخرین بروز رسانی در یکشنبه, 12 مرداد 1393 ساعت 05:29
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان