منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
دوشنبه
1399
اسفند
18
 

حاضرین در سایت

ما 46 مهمان آنلاین داریم
طرح توا نمند سازی عشایر وروستائیان ازماه آینده اجرا می شود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
سه شنبه, 15 اردیبهشت 1394 ساعت 03:23

مدیر کل دفتر آموزش روستائی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: طرح توانمند سازی عشایر و روستائیان کشور با بودجه آموزشی 130 میلیارد تومان از یک ماه آینده آغاز می شود...

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، حسن کشاورز در گردهمایی روسای مراکز فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، اولویت اجرای این طرح را مناطق محروم و مرزی کشور اعلام کرد و گفت: آموزش روستائیان و عشایر در این طرح برعهده فنی و حرفه ای گذاشته شده است.

 

وی با بیان اینکه این طرح بر اساس مزیتهای هر منطقه اجرا می شود، افزود: طرح توانمند سازی عشایر و روستائیان کشور شامل همه روستاها می شود و در تلاش هستیم تا در بازده زمانی 5 ساله بتوانیم وضعیت معیشتی و اقتصادی روستاها را تغییر دهیم.

 

کشاورز افزود: در این طرح محصولات مزیت دار روستاها به نحو شایسته ای تولید می شود و خود افراد در ارزش افزوده ای که محصولات ایجاد می کنند سهیم خواهند بود.

 

مدیر کل دفتر آموزش روستائی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: بحث توانمندسازی روستاییان و عشایر در سال گذشته در پی بازدیدی که ریاست جمهوری از هرمزگان داشتند عنوان شد تا برنامه ویژه‌ای برای توانمندسازی استان‎های مرزی انجام شود.وی به با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای این طرح، ادامه داد: برگزاری جلسات هم‌اندیشی با دستگاه‌های اجرایی، تدوین آیین‌نامه اجرایی و تعیین نقش دستگاه‌های اجرایی کشور در این طرح، و در حال تکمیل بودن آیین‌نامه اجرایی طرح برای ارائه به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از جمله این اقدامات بوده است.

کشاورز به اهداف طرح توانمندسازی مهارتی روستاییان و ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته و اقشار محروم با رویکرد اشتغال پایدار اشاره کرد و گفت: این اهداف شامل گسترش عدالت اجتماعی در مناطق روستایی، عشایری و مرزی، جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان و گسترش پدیده حاشیه‌نشینی در شهرها، تحقق پیشرفت فرهنگی و اجتماعی مناطق هدف طرح، تحقق پیشرفت اقتصادی با بهبود وضعیت اشتغال و افزایش نرخ بهره‌وری، تحقق توسعه زیست محیطی از طریق حفظ و استفاده بهینه از منابع طبیعی می‌شود.

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 15 اردیبهشت 1394 ساعت 06:33
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان