منوی اصلی

سایتهای مهم

 

سایت های مرتبط

اوقات شرعیتقویم فارسی

 
شنبه
1399
اسفند
9
 

حاضرین در سایت

ما 8 مهمان آنلاین داریم
اختصاص 800میلیارد ریال به عشایر برای جبران خشکسالی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط روابط عمومي   
پنجشنبه, 08 بهمن 1394 ساعت 06:28

با تصویب هیئت وزیران مبلغ 800 میلیارد ریال بابت جبران خسارات ناشی از خشکسالی به عشایر و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه اختصاص یافت...

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در تاریخ 6/10/1394 اختصاص800 میلیارد ریال برای جبران خسارات خشکسالی در مناطق عشایری و مبلغ 81 میلیارد و 310میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل در استان تهران را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

متن کامل مصوبه هیئت وزیران درباره اختصاص اعتبار برای جبران خسارات خشکسالی در مناطق عشایری به شرح زیر است:

 

1ـ مبلغ 800 میلیارد ریال از محل منابع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور (به نسبت مساوی)، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 1393، بابت جبران خسارات وارده به عشایر ناشی از خشکسالی و پیشگیری از حوادث غیرمترقبه از طریق کمک به تأمین علوفه مورد نیاز دام و آبرسانی به مناطق عشایری دچار خشکسالی، در اختیار وزارت جهادکشاورزی (سازمان امور عشایر ایران) قرار می گیرد تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

 

2- مبلغ یک هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر1) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد چهار درصد) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک‌های عامل با معرفی سازمان امور عشایر ایران بین عشایر آسیب دیده ناشی از خشکسالی با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌شود. طول دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال می‌باشد و بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک‌ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

 

3- سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پرداخت یارانه سود (ما به التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوض شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می‌نماید که هزینه‌های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک‌های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4-  وزارت جهادکشاورزی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال نماید.

 

همچنین با تصویب هیات وزیران، مبلغ 81 میلیارد و 310میلیون ریال اعتبار برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل در استان تهران برای اجرا ابلاغ کرد.

 

1ـ مبلغ هشتاد و یک میلیارد و 310 میلیون (000ر000ر310ر81) ریال از محل منابع ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) - مصوب 1393 - ، برای بازسازی بخش های خسارت دیده ناشی از سیل در استان تهران به شرح جدول(*)در اختیار دستگاه های اجرایی ذی ربط قرار می گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

 

2ـ مبلغ 39 میلیارد و 410میلیون (000ر000ر410ر39) ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود چهار درصد در مناطق روستایی و پنج درصد در مناطق شهری) توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل به شرح جدول(*) با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری بین آسیب دیدگان ناشی از سیل استان تهران با ضمانت زنجیره ای به منظور جبران خسارت پرداخت می شود. بدهی احتمالی آسیب دیدگان به بانک ها مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

 

3ـ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پرداخت یارانه سود (مابه التفاوت سود تعیین شده سهم متقاضی تا نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار) و مانده مطالبات معوق شامل اصل و سود تسهیلات اعطایی به خسارت دیدگان موضوع بند (2) این تصویب نامه را تضمین و تعهد می کند که هزینه های یادشده پس از اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لایحه بودجه سال بعد پیش بینی و منظور نموده و به شبکه بانکی پرداخت نماید و این تضمین نافی مسئولیت بانک های عامل در وصول مطالباتشان نیست.

 

4ـ سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام اقدامات یادشده، گزاش عملکرد اعتبارات فوق را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال کند.

 

اسحاق جهانگیری این دو مصوبه را ششم دی ماه 1394برای اجرا به وزارت کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت راه و شهرسازی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

آخرین بروز رسانی در پنجشنبه, 08 بهمن 1394 ساعت 06:51
 

جستجو

ملاقات حضوری با مدیر کل

ملاقات حضوری با مدیر کل روزهای دوشنبه هر هفته در وقت اداری امکانپذیر می باشد

نکته ها

عشایر ذخایر انقلابند.امام خمینی (ره)
آیا می دانید؟ بيمه دام، عشاير را از خطرات زير آسوده خاطر می كند
تلف شدن دام در اثر خشكسالی، حمله وحوش، سيل و تگرگ، سرما و يخ زدگی، صاعقه وزلزله
حوادث حمل و نقل و تصادفات جاده ای زمان كوچ، آتش سوزی غير عمدی، مارگزيدگی و هارگزيدگی، پرت شدن دام از كوه

بخشنامه های بیمه اجتماعی

خدمات الکترونیکی


سامانه نوبت دهی اینترنتی پزشکان

سامانه اینترنتی کاریابی آنلاین

سامانه پاسخگویی اینترنتی مسئولین

رزرو اینترنتی هتل

خرید اینترنتی بلیت اتوبوس

خرید اینترنتی بلیت قطار

پرداخت الکترونیکی قبوض

رهگیری مرسولات پستی

پرداخت الکترونیکی قبوض جریمه

خرید و فروش اینترنتی خودرو

نظر سنجی

نظر شما در مورد عملکرد اداره کل امور عشایر استان کرمان