مدیرکل آموزش و پرورش عشایری کشور گفت: یکی از مشکلات در آموزش و پرورش توجه کم به پایه ابتدایی است در حالی که در این پایه سختی کار بیشتر و کار عاشقانه‌تر است…

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی‌نقی یزدان‌پناه در جشنواره تجلیل از معلمان آموزش و پرورش عشایر خراسان جنوبی با اشاره به سالروز شهدات شهید مطهری و روز معلم، اظهارکرد: تردیدی نیست که شهید مطهری مجموعه‌ای از اعتقادات را از اصل به ما ارائه داده است.

 

وی بیان کرد: اگر بنیه‌های فکری و اعتقادی در انسان ضعیف باشد نابسامانی‌های خانوادگی ایجاد می‌شود که بسیاری از مسائل ناشی از ضعف بنیه اعتقادی است.

 

بر اساس این گزارش، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز در این جشنواره گفت: اگر چه حقوق آموزش و پرورش در بخش حقوق با سایر دستگاه‌ها فاصله زیادی دارد اما فاصله حقوقی همکاران در آموزش و پرورش عشایری زیاد‌تر نیز است و امید می‌رود تجدید نظری در احکام کارگزینی همکاران در این حوزه صورت گیرد.

 

عباس لامعی با بیان اینکه ایاب و ذهاب دانش آموزان عشایری یکی از مشکلات این حوزه است، افزود: مشکلات گرمایشی و سرمایشی کانکس‌ها در زمستان و تابستان، نامناسب بودن آب آشامیدنی از دیگر مشکلات مدارس عشایری استان  خراسان جنوبی است.

 

وی گفت: آمادگی داریم تا در سال تحصیلی آینده یک دبیرستان شبانه روزی دختران ویژه دانش‌آموزان عشایر در مرکز استان داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید