نماینده مردم تالش و عضو فراکسیون عشایری مجلس  دوم تیر با حضور در سازمان امور عشایر با کرمعلی قندالی، رییس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که جمعی از مدیران سازمان نیز حضور داشتند، محمود شکری با اشاره به تشکیلات نامناسب امور عشایر استان گیلان، گفت: نظام جمهوری اسلامی و انقلاب برای محرومیت زدایی از مردم ضعیف و به ویژه همین عشایر استقرار یافته است…

 

وی افزود: بیش از 9000 خانوار عشایری در استان گیلان زندگی می کنند در حالی که در آمار سرشماری تنها 600 خانوار ذکر شده است که جفایی بزرگ بر این جامعه است و بر این اساس امور عشایر این استان باید به لحاظ تشکیلاتی تقویت شود.

 

 

نماینده مردم تالش در مجلس با بیان مشکلات عشایر استان گیلان برای تهیه آرد و نهاده های دامی موردنیاز، گفت: امکانات اولیه در مناطق عشایری استان گیلان بسیار اندک بوده و توجه ویژه برای رفع کاستی ها در این مناطق از ضروریات است.

 

وی با اشاره به مشکلات عشایر گیلان در خصوص جاده های دسترسی، تامین آب و آرد تصریح کرد: عشایر تولیدکنندگانی بدون هزینه هستند که باید به نحو مطلوب به مشکلات آنان رسیدگی شود.

 

بر اساس این گزارش، رییس سازمان امور عشایر ایران نیز در این دیدار در خصوص سهمیه آرد عشایر گفت: سهمیه آرد عشایر هر استان بر اساس جمعیت عشایری آن استان مشخص شده است.

 

کرمعلی قندالی افزود: بر اساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران از عشایر کوچنده در سال 1387، جمعیت عشایری گیلان 600 خانوار است که فاصله این آمار با جمعیت واقعی عشایر این استان بسیار فاحش است.

 

وی با اشاره به کاهش شدید قیمت دام و متضرر شدن عشایر از این کاهش قیمت، از نمایندگان مردم در مجلس خواست برای کاهش قیمت دام چاره ای بیندیشند.

دیدگاهتان را بنویسید