مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان گفت: در راستای خدمت رساندن به کوچندگان منطقه جنوب کرمان، 4000 کیلومتر جاده مربوط به ییلاق و قشلاق که در طول سال به دلیل بروز سیل از بین می‌رود، تیغ‌زنی می‌شود…

 

 

اسدالله توکلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آبرسانی در مناطق قشلاقی استان با تانکرهای سیار و ثابت انجام می شود، بیان کرد: با توجه به محدودیت منابع آبی، به اسکان عشایر استان  کمک می‌کنیم.

 

وی افزود: در پروژه تنگه حیدری یک سد زیرزمینی با اعتبار 2 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی برای هدایت آب منطقه احداث شده  است که سال آینده برای اسکان 30 خانوار عشایری منطقه برنامه‌ریزی و زیرساخت‌های مورد  آن نیاز فراهم می‌شود.

توکلی خاطرنشان کرد: برای انتقال آب جازموریان، 36 کیلومتر آب را به قعر مرتع جازموریان انتقال داده ایم و مطالعه آبریز سد نساء نیز در حال انجام است.

مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان گفت:  همچنین مطالعه رودخانه سورگاه در جیرفت را در دستور کار داریم و امیدواریم بتوانیم تا سال آینده آب این رودخانه را انتقال دهیم تا عشایر  این منطقه نیز از نعمت آب و اسکان بهره‌مند شوند.

توکلی با بیان اینکه طی هفت سال گذشته 1000کیلومتر راه عشایری در جنوب کرمان ایجاد شده و راه‌های صعب‌العبور تیغ‌زنی شده است، عنوان داشت: 50 درصد عشایر جنوب کرمان در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد و 50 درصد دیگر در سایر شهرستان‌های منطقه سکونت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید