مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش از رایزنی برای افزایش سختی کار معلمان عشایر در سال ۹۵ خبر داد…

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، محمد تقی یزدان‌پناه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا اظهار داشت: در حال حاضر به طور میانگین ۹۰ هزار تومان به عنوان سختی کار به این معلمان پرداخت می‌شود و در حال رایزنی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هستیم تا در سال ۹۵ این سختی کار را افزایش دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه برای تجهیز مدارس عشایری دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده که ۷۰۰ میلیارد تومان آن اختصاص یافته، گفت: در حال حاضر مدارس عشایری با مدارس عادی در بحث امکانات همسطح هستند و خوشبختانه با همکاری که با سازمان نوسازی صورت گرفت، این سازمان هزینه تامین۳۰۰ چادر را بر عهده گرفت که هم‌اکنون در حال ابلاغ به استان‌ها هستیم.

 

یزدان‌پناه افزود: همچنین بنیاد علوی ساخت ۵۰۰ کلاس درس در چهار استان را برعهده گرفته است که در حال حاضر ساخت این مدارس در کرمان آغاز شده و بخش اعظم کلاس‌ها در سال ۹۵ در این مناطق ساخته خواهد شد.

 

مدیرکل دفتر امور مناطق کمتر توسعه‌یافته آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین حدود ۵۰ میلیارد تومان از سوی سازمان مدیریت برنامه‌ریزی به این چهار استان اختصاص پیدا کرد که ۲۰ میلیارد تومان به استان سیستان و بلوچستان و به سه استان دیگر هر کدام ۱۰ میلیارد تومان اختصاص یافت تا در سال ۹۵ در زمینه انسداد مبادی بیسوادی و افزایش نرخ پوشش تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند.

 

وی با بیان اینکه در کنکور ۹۴، ۸۳ درصد از دانش‌آموزان عشایر قبول شدند، گفت: امیدواریم با برنامه‌ریزی که در سال ۹۵ خواهیم داشت بتوانیم سطح آموزش را در مقطع چهارم متوسطه افزایش دهیم تا در کنکور ۹۵ شاهد موفقیت بیشتری از سوی این دانش‌آموزان باشیم.

 

یزدان پناه ادامه داد: آموزش و پرورش عشایر تقریبا ۱۷۳ هزار دانش‌آموز در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در ۲۳ استان کشور دارد و تنها دفتری است که هم در بخش پرورشی و هم در بخش آموزشی کارهای خود را انحام می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید