رئیس سازمان امور عشایر توجه جدی به زنجیره تولید دام عشایر، توجه به بیمه اجتماعی و بیمه دام عشایر، انرژی های نو و استفاده از ظرفیت های سایر دستگاه ها را رویکردهای سازمان امور عشایر در سال 95 اعلام کرد...

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی امروز شنبه 14 فرودین در نشست عمومی با کارکنان سازمان امور عشایر اظهار داشت: سال 95 از سوی مقام رهبری سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” نام گذاری شده است و خوشبختانه از ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید به این موضوع توجه ویژه ای شده است و برنامه هایی تدوین و مستند شد و در ستاد مرکزی دولت ستادی با نام فرماندهی اقتصاد مقاومتی راه اندازی و مصوباتی نیز تصویب شده است که انشاا… امسال سالی برای اجرای آن مصوبات باشد.

 

وی با بیان اینکه باید یکدیگر را تحمل کنیم و انتقادات و پبیشنهادات یکدیگر را بپذیریم و برای نیل به اهدافی که داریم تلاش کنیم، تصریح کرد: رئیس جمهور در پیام نوروزی امسال، موضوع سر دادن سرود وحدت و جلوگیری از تفرقه و تنازع را مطرح کردند چرا که تفرقه و تنازع باعث خسارت به حوزه های فردی و اجتماعی می شود و امیداواریم در سال 95 بحث وحدت را به معنای واقعی داشته باشیم.

قندالی با تبیین رویکردهای اصلی و کلیدی سازمان امور عشایر در سال 95، گفت: باید امسال همه دست به دست هم با جدیت تمام بحث زنجیره تولید گوشت قرمز، استفاده از انرژی های نو، تامین امنیت شغلی عشایر در ذیل برنامه بیمه اجتماعی و بیمه دام عشایر، استفاده از ظرفیت های سایر دستگاه ها را پیگیری کنیم و در این زمینه ها مشارکت و فعالیت داشته باشیم.

رئیس سازمان امور عشایر ادامه داد: در بحث تشکل های عشایری، دیگر زمان ورود این تشکل ها به فعالیت ها، عرصه ها  و عملکردهای جدید فرا رسیده و صرف اینکه فقط در حد تامین بعضی کالاها آن هم از طریق واسطه ها عمل کنیم خیلی زیبنده تشکل های عشایری نیست.

وی تاکید کرد: تشکل ها و تعاونی های عشایری و صندوق توسعه بخش عشایری باید بصورت جدی وارد عرصه تجارت و واردات و صادرات و خرید و فروش شوند و ما هم با جدیت آنها را حمایت و تقویت می کنیم.

قندالی استفاده از ظریفت سایر دستگاه ها را  برای ارائه خدمات به عشایر بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: ظرفیت هایی در دستگاه های اجرایی و برنامه ریزی کشور وجود دارد که اگر بتوانیم به درستی از این ظرفیتها استفاده کنیم فوق العاده می توانیم به عشایر خدمات بدهیم و تجربه گذشته بخصوص استفاده از ظرفیت شورای عالی عشایر این را به ما نشان داده است.

رئیس سازمان امور عشایر با بیان اینکه سند راهبردی عشایر کشور بسیار مهم است، تاکید کرد: همکاران در ستاد و استانها باید این سند مهم را همواره مدنظر داشته باشند و بر اساس اهداف  و سیاست ها و برنامه هایی که در آن تدوین شده عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات انجام شده برای عشایر در سال 94 ، اظهار داشت: در سال گذشته چند اقدام خوب انجام شد که یکی از این اقدامات تدوین برنامه ششم بود که در آن نقش سازمان امور عشایر نسبتا پر رنگ دیده شده است.

قندالی افزود: در حوزه بهره وری از منابع و حمایت از تولید نیز در سال گذشته، جذب 120 میلیارد تومان اعتبار از منابع صندوق توسعه ملی را داشتیم که این موفقیت نتیجه تلاش همه همکاران بود.

رئیس سازمان امور عشایر بحث ساختار تفصیلی استانها را از دیگر اقدامات سازمان امور عشایر در سال 94 دانست و ابراز داشت: البته هنوز در این خصوص از سوی سازمان مدیریت ابلاغیه ای صادر نشده اما تلاش های زیادی انجام شد و امیدواریم نتیجه این تلاش ها را در سالجاری ببینیم و چالش هایی که بعضی از استانها در این خصوص دارند برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در ششم بهمن ماه 94 در هیات دولت مصوبه ای تصویب شد که نتیجه آن تخصصیص 80 میلیارد تومان بعنوان اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی و 100 میلیارد تومان هم تسهیلات 4درصد بود که علیرغم همه محدودیت ها، این اعتبارات در آخرین روزهای سال گذشته به ثمر نشست.

قندالی ادامه داد: موضوع دیگری که در سال گذشته مطرح و پیگیری شد، بودجه سال 95 بود که در این خصوص خیلی تلاش شد و در ارتباطاتی که با نهادهای دولتی و مجلس داشتیم نتیجه های بسیار خوبی حاصل شده است که باید در سالجاری با جدیت آنرا پیگیری کنیم.

رئیس سازمان امور عشایر ابراز داشت: یکی از سازمان هایی که سمت و سوی آن علیرغم کمبود نیرو و محدودیت ها، جهادی است، سازمان امور عشایر است و امیدوارم در سال 95 با اتکا به توانایی های خودمان به اهدافی که تبیین کرده ایم، برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید